Польща: «Ми будуємо польську версію держави добробуту»

1
1946

Польська політична партія «Prawo I Solidarność» анонсує 14 пенсію і величезне підвищення мінімальної заробітної плати.

«Ми будуємо польську версію держави добробуту»

Тринадцята пенсія, виплачувана щороку і збільшена в розмірі, 14 пенсія для переважної більшості пенсіонерів, збільшення мінімальної заробітної плати до 4 тисяч злотих до кінця 2023 року, доплати для селян в повному обсязі, а також збільшення участі польського капіталу в фінансовому секторі – це тільки деякі пропозиції, які були представлені у програмі партії на парламентських виборах. Програма була офіційно представлена під час конвенції в Любліні.

-Нашою метою є розбудова польської версії держави добробуту –  говорив голова «PiS» Ярослав Качинський. Він оголосив, що селяни отримають доплати до гектара на європейському рівні. Голова партії оголосив також про введення 14 пенсії і значне підвищення мінімальної зарплати. Подробиці записані в програмі, яку не задовго до конвенції опублікувала «Polska Agencja Pracowa».

Наступна додаткова пенсія для більшості пенсіонерів

  • Від 2021 плануємо працювати з наступною програмою для пенсіонерів і пільговиків. Особи, яким  буде виплачуватися пенсія на рівні нижчому ніж 120 відсотків середньої пенсії, зможуть розраховувати на так звану «14 пенсію»(програма повністю охопить пенсіонерів і пільговиків, виплати яким не будуть перевищувати приблизно 2900 злотих в 2021 році – написано в документі)

Завдяки новому рішенню люди, чий поріг доходу буде трохи перевищений, також зможуть скористатися додатковою пенсійною виплатою. У таких випадках основою розрахунків буде механізм “злотий за злотий”, пенсія буде поступово зменшуватися на 1 злотий разом із перевищенням на 1 злотий загального чистого доходу.

  • За оцінками, прийняття такого раціонального механізму розрахунку дозволить використовувати програму близько 90-95 відсоткам поляків, які мають право на пенсію за віком та інвалідністю – це було написано в програмі.

Підвищена 13 пенсія і мінімальна пенсія

Також «PiS» пропонує збільшити 13-ту пенсію, виплачену вперше цього року. Вона повинна виплачуватися щорічно і з 2020 року зросте з 1100 злотих до 1200 злотих брутто. Партія також пропонує підвищити мінімальну пенсію до 1200 злотих.

  • Тринадцята пенсія буде запроваджена як постійний елемент фінансової підтримки пенсіонерів. Починаючи з 2020 року вона становитиме 1200 злотих. Пенсійний вік 60 років для жінок та 65 років для чоловіків буде й надалі – написано в документі – (…) Ми збільшимо розмір мінімальної пенсії до 1200 злотих – додано.

«PiS» також вказує, що всі соціальні програми будуть продовжуватися. Мова йде про такі проекти, як «Сім’я плюс», «Мама плюс», «Малюк плюс», «Сеньйор плюс» та «Добрий Старт».

Велике підвищення мінімальної заробітної плати

Правляча партія також пропонує підвищити мінімальну зарплату до 3000. PLN до кінця 2020 року і до 4000 до кінця 2023 року. З 1 січня 2019 року вона становить 2250 злотих.

  • Зростання заробітної плати буде стимулюватися підвищенням «мінімалки» до 3000 до кінця 2020 року та 4000 до кінця терміну в 2023 році. Також відбудуться підвищення у сферах фінансованими з публічних коштів. Крім того, ми будемо проводити активну економічну політику, обмежуючи безробіття і тим самим створюючи ринок працівників, що при економічному зростанні призведе до підвищення заробітної плати в секторі приватних підприємств – написано в програмі.

36 мільярдів злотих на місцеві дороги

«Prawo i Sprawiedliwość» також планують виділити 36 мільярдів злотих до 2028 р. з дорожнього фонду місцевого самоврядування на розширення та модернізацію місцевих доріг.

  • Тільки у 2019 році програма може охопити дорожні інвестиції на суму 6 мільярдів злотих. Ця програма доповнить будівництво місцевих мостових переїздів за спеціальною програмою “Мости для регіонів” із бюджетом 2,3 мільярда злотих – про це написано в документі.
  • Ми реалізуємо Національну залізничну програму на суму понад 70 млрд. злотих (…). Наша мета – модернізувати та побудувати аж 9000 км залізничних колій до 2023 року. (…) До 2023 року ми маємо намір модернізувати або побудувати загалом 200 залізничних станцій з нуля. Вартість всієї програми оцінюється в 1,5 мільярда злотих.

«Prawo i Sprawiedliwość» планують виділити до 2023 року близько 3 млрд. злотих на містобудування, а також планують збільшити витрати на оборону до 2,5 відсотків. ВВП у 2030 році.

До кінця 2023 року мережа 5G у більшості міст

  • Ми припускаємо, що вже в 2020 році в двох містах Польщі (серед інших у Лодзі), а до кінця 2023 року в більшості міст буде функціонувати мережа 5G. Через принципове значення мережі 5G для ІТ-безпеки держави, ми призведемо до ситуації, коли польська компанія контролюватиме мережу. На теперішній момент ми не знаємо, що це буде за компанія – так написано у програмі.

 «PiS» оголошує про прийняття заходів щодо збільшення частки польського капіталу у фінансовому секторі.

«У зв’язку з важливістю цього сектора (банківська справа) та динамікою змін, що відбуваються в ньому, та великих потоків капіталу, слід ретельно контролювати його структуру власності. (…) Ми будемо регулярно аналізувати ситуацію, і в разі появи сприятливих ринкових умов будемо вживати заходів щодо збільшення частки польського капіталу у фінансовому секторі.»

Програма показує, що «PiS» хочуть відійти від принципу обчислення відсотка внеску до ZUS по відношенню до мінімальної заробітної плати і продовжувати робити розмір внеску більш гнучким стосовно доходу компанії.

Прем’єр-міністр Матеуш Моравецький також заявив, що відбудеться швидке збільшення одноразової виплати для малих та середніх підприємств з 250 000 до 1 млн євро, а в майбутньому до 2 мільйонів євро.

«PiS» також хоче посилити політичну позицію прем’єр-міністра, не виключає відновлення Міністерства фінансів та постулює створення нової системи нагляду за державними компаніями.

Фонд 100 прохідних шляхів

Прем’єр-міністр Матеуш Моравецький додав, що партія хоче створити Фонд «100 прохідних шляхів», адже “шляхопроводи є дуже важливою програмою для забезпечення кращих умов для створення робочих місць, створення підприємств та інвестування підприємців”.

Як заявив прем’єр-міністр, “саме прохідна смуга – трохи всупереч її назви – є причиною того, що люди, підприємці, бізнес приїдуть до того чи іншого міста, містечка, а робочих місць буде ще більше”.

Інші фонди

  • У нас є ще один дуже конкретний план щодо залучення коштів на реалізацію планів розвитку (…) По-перше, ми створимо фонд модернізації закладів охорони здоров’я. На початку це буде 2 мільярдний фонд, доповнений при необхідності, для всіх лікарень і не лише (…) для закладів охорони здоров’я, – сказав Прем’єр-міністр Моравецький під час конвенції.

Він додав, що також будуть створені інші фонди. Програма «Залізниця плюс» була б присвячена оновленню 150 станцій. – Ще один фонд – це фонд інвестицій у школи, навчальні заклади. Також фонд на 2 мільярди і при необхідності доповниться – додав прем’єр-міністр Моравецький.

1 КОММЕНТАРИЙ

Добавить комментарий