Невселенский, невсеправославный собор

0
1766
Собор, который состоится на Крите, не будет “вселенским”. И даже “всеправославным”. Причина тому – нежелание “соборно” урегулировать все вопросы, а попросту – гордыня организаторов, которые по прежнему считают себя “первыми среди равных”.
 
И “украинского вопроса” на нем тоже не будет, как бы эта тема не разгонялась по соцсетям.
 
Как правильно сказал Онуфрий, раскол, как и любой грех, можно преодолеть только одним способом – покаянием.
 
“В Регламенті Собору не було мови про релігійну ситуацію в Україні. Церковні розколи, які є породженням людського гріха, присутні майже у всіх Помісних Церквах. Вони лікуються тим, чим лікується гріх – покаянням.
 
Не думаю, що труднощі по підготовці Собору повинні викликати у Помісних Церков бажання помсти. Якщо ми підемо таким шляхом, то вже сьогодні можна ставити хрест на майбутньому Всеправославному Соборі. Думаю, що це розуміють усі, тому вторгнення однієї Церкви на канонічну територію іншої не повинно бути.
 
А щодо звернення до Константинопольського Патріарха Варфоломея зі сторони деяких народних депутатів нашої Держави, то воно є прямим порушенням статусу відносин Держави і Церкви. Згідно нашого законодавства Церква відокремлена від Держави, а Держава від Церкви. Втручання деяких депутатів у справи Церкви є прямим порушенням Державного закону. Я б радив таким депутатам краще подумати, як виконувати свої прямі обов’язки, які вони мають по відношенню до нашого народу, а Церковні питання Христос, Який є Главою нашої Церкви, вирішить без них.
 
А щодо Українського Православ’я скажу так – якщо б політики не втручалися в наші проблеми, то ми знайшли б шляхи до єдності вже давним давно.”
 

Добавить комментарий