Деградаційні процеси ґрунтів України набирають обертів

0
592

Деградаційні процеси ґрунтів України набирають обертів. Зокрема, це відбувається через неправильне використання земель аграріями, недооцінку небезпеки та відсутність державної підтримки щодо відновлення родючості ґрунтів.

Про це розповіла доктор сільськогосподарських наук, виконавчий директор ТОВ «Інститут прикладної біотехнології» Світлана Корсун, пише agrotimes.ua.

За її словами, на сьогодні показниками деградації ґрунтів в Україні є втрата гумусу та поживних речовин на 43% орних площ, переущільнення – на 39%, замулювання та кіркоутворення – на 38%, водна ерозія (17%), підкислення та заболочування (14%), забруднення радіонуклідами та вітрова ерозія (11%), забруднення пестицидами (9,3%) та важкими металами (8%), засолення та залужування (4,1%), утворення ярів (3%).

«Це лише частина процесів деградації, загалом їх більше сотні, і якщо додати всі ці незначні відсотки, ми отримаємо більше 100%. Це свідчить про те, що один вид деградації провокує інший. І це є особливо небезпечним», – відзначає фахівець.

Відтак, дослідники визначили такі чинники деградації ґрунтів:

  • Неоптимальне співвідношення земельних угідь (площу ріллі необхідно скоротити на 6-8 млн га).
  • Недосконалість земельної реформи, яка призвела до порушення агротехнологій.
  • Зміна структури посівних площ, спрощення сівозміни, у ряді випадків переходи на монокультуру.
  • Дефіцитний баланс основних поживних елементів і органічних речовин, спричинені низькими дозами добрив.
  • Відсутність ефективних механізмів виконання законодавчих актів стосовно охорони земель.
  • Відсутність об’єктивної ціни ґрунтових ресурсів, справедливого оподаткування та відповідного фонду коштів, необхідних для підтримки родючості ґрунтів.

Деградація ґрунтів в Україні набирає обертів

Добавить комментарий