Мільйони на гарбузах! Чому шкідлива оренда землі

0
646

“Якщо мислити масштабно, можна отримати досить високий прибуток з комунальних ділянок, доводить Тростянецька громада (Сумська область). Замість того, щоб здавати землю в оренду, місцева влада вирішила користуватися нею – на ділянці висіяли гарбузи і отримали в чотири рази більше чистого прибутку, ніж від оренди”.

Юрій Бова знову вражає. Я роками пишу про те, що здавати землю це невігластво та безхазяйність вищого ступеню!

Я кажу про те (підписники не дадуть збрехати) що у сільському господарстві держава і громада впораються без фермерів, агрохолдингів та ефективних приватних власників! Вони не потрібні! Про це пише і відомий діяч, критик оренди Роман Головін

Ось в Сумах нарешті довели це на прикладі. Може цей випадок змусить людей замислитись!

Децентралізація та земельна реформа відкрила нові можливості для громад. Зокрема, йдеться про використання земель. Якщо мислити масштабно, можна отримати досить високий прибуток з комунальних ділянок, доводить Тростянецька громада (Сумська область). Замість того, щоб здавати землю в оренду, місцева влада вирішила користуватися нею – на ділянці висіяли гарбузи і отримали в чотири рази більше чистого прибутку, ніж від оренди, повідомляє SEEDS.

“Ось і зібрано перший врожай з комунального поля Тростянецької громади. Нагадую, разом з депутатами взимку вирішили спробувати обробити землю своїм комунальним підприємством, а не передавати поле в оренду. Які маємо підсумки цього комунального експерименту? Площа поля 96 гектарів. Засіювали поле гарбузом. Кінцева мета – отримати насіння для продажу і отримати прибуток більший, ніж від здачі в оренду землі навіть за найвищими ставками. Зібрано 168,38 тон насіння. Врожайність досить добра 1,75 тн з гектару. Загальний дохід 3 млн 98 тисяч гривень. Розходи на всі роботи по обробітку поля і збору врожаю склали за попередніми даними 1,3 млн грн. Отже громада має 1,8 млн чистого прибутку. Нагадаю, здача в оренду цього поля до децентралізації давало в дохід сільській раді біля 80 тис грн. Навіть якщо здати в оренду під 15% то вийшло б доходу біля 500 тисяч”, – зазначив міський голова Тростянця Юрій Бова.

У громаді вирішили продовжити експеримент. Наступного року також планують використовувати комунальні землі, а зароблені цьогоріч кошти – вкласти в будівництво переробного підприємства, відновлення садів у селах громади та розвивати інші перспективні напрямки.

Добавить комментарий