НЕОФЕОДАЛИ Є ВІЛЬНИМИ ВІД БУДЬ-ЯКОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ, ЗОКРЕМА – ФІНАНСОВОЇ

0
603

Volodymyr Boiko пише: Політично стурбовані громадяни з обуренням коментують «безпрецедентний», як вони кажуть, факт – 23 травня 2021 року білоруська спецслужба за допомогою бойової авіації посадила в аеропорту Мінська літак авіакомпанії Ryanair, який летів над територією Білорусі з Атен до Вільнюса, та затримала одного з пасажирів, колишнього головного редактора Telegram-каналу Nexta Романа Протасевича. У зв’язку з цим політично стурбовані громадяни заявляють, що мав місце акт державного тероризму, та вимагають розірвати дипломатичні відносини з режимом Лукашенка й відмовитись від закупівлі білоруських нафтопродуктів.

Треба сказати, що КДБ Республіки Білорусь не оригінальний, а Лукашенко лише повторив витівку Петра Порошенка та його вірного голови СБУ Василя Грицака, більше відомого в народі як «Вася-їбанько». 21 жовтня 2016 року Служба безпеки України під загрозою здійняти в повітря бойові винищувачі примусово посадила в аеропорту «Жуляни» літак білоруської авіакомпанії «Бєлавіа», який пролітав над територією України, за 5 хвилин до входження судна в повітряний простір Білорусі. Після посадки літака в «Жулянах» доблесні СБУшники зняли з борта одного з пасажирів – такого собі Армена Мартиросяна, якого обшукали, оскільки вирішили, що в нього може бути флеш-накопичувач з аудіозаписом розмов, зроблених народним депутатом України VIII скликання Олександром Онищенком у кабінеті президента Порошенка за допомогою мікрофона, вмонтованого в наручний годинник. Щоправда, нічого підозрілого в кишенях Мартиросяна підлеглі Васі-їбанька не знайшли й відправили цього пана до Мінська наступним рейсом. Що ж стосується шкоди, завданої діями Грицака авіакомпанії «Бєлавіа», то її відшкодовували зі своїх бездонних кишень українські платники податків.

Тому якщо політично стурбовані громадяни вважають, що захоплення іноземного повітряного судна з метою затримання одного з пасажирів є актом державного тероризму, то свою енергію вони можуть спрямувати в більш конструктивне річище – наприклад, влаштувати облогу маєтку генеральної прокурорки Венедіктової з вимогою притягнути Васю Грицака до кримінальної відповідальності. Бо Лукашенко лише мавпує український досвід, не більш того.

“Що ж стосується шкоди, завданої діями Грицака авіакомпанії «Бєлавіа», то її відшкодовували зі своїх бездонних кишень українські платники податків.”

Кишені податкоплатників усе ж таки не бездонні, через те пропоную заснувати практику щорічного громадського обговорення “Марнотратство з бюджету – за наш кошт?”. Мета – запровадити практику відшкодування збитків за рахунок тих державних посадовців, які їх спричинили.

Два роки тому був Міністр енергетики Олексій Оржель. Заманулось йому приєднати до Міністерства Міністерство екології та природних ресурсів. Ніякими обґрунтуваннями перейматись не став, просто переговорив з тодішнім премєром Олексієм Гончаруком, і попри протести громадськості два Міністерства обєднали. Через кілька місяців до “Слуг народу” дійшло, що громадськість таки мала рацію, Оржеля звільнили разом з Гончаруком, а Міністерства розєднали.

Але більше ніж півроку Міндовкілля не працювало. Змінювалася структура обох Мінстерствта їх Положення, переглядався штатний розклад, змінювались посадові інструкції. Звільнялись одни люди, набирались інші. І все це коту під хвіст.
Чому збитки, завдані авантюрними діями О.Оржеля та О.Гончарука, мають відшкодовувати податкоплатники України, яких ніхто не запитував про цю аферу обєднання Міністерств?

А повертаючись до теми, висвітлюваної В.Бойком, чому за авантюрні дії Василя Грицака не в інтересах державної безпеки України, а в особистих шкурних інтересах Петра Порошенка, знову мають платити податкоплатники України?

Чому українські високопосадовці такі БЕЗВІДПОВІДАЛЬНІ, зокрема і у фінансовому вимірі?

Сергій Федоринчик

Добавить комментарий