Загроз кліматичних змін не має в порядку денному в Україні…

0
966

“І лютий, і весна, за першими прогнозами, який зараз зробили фахівці світових центрів кліматичних і метеорологічних, говорять про те, що вона місцями може бути теплою, а подекуди навіть аномально теплими”, – зазначає метеоролог. Кількість опадів поки залишається такою ж, але випадають вони не рівномірно. До прикладу, улітку минулого року одесити потерпали від потужних злив, на відміну від Черкаської області, де впродовж трьох місяців не впало ні краплини. За прогнозами вчених, кількість опадів в Україні зменшуватиметься, а тривалість періодів посухи – зростатиме. Цей січень уже став найтеплішим та найпосушливішим за всю історію метеоспостережень. Такі тенденції негативно впливатимуть на сільське господарство.

“Можливо, найближчі десять років це буде не на стільки відчутно й катастрофічно, а надалі, якщо збережуться ті ж темпи підвищення температури, то ми будемо мати дуже сумну картину”, – каже начальниця відділу агрометеорології Укргідрометцентру ДСНС України Тетяна Адаменко. Через брак снігу взимку, відповідно й повноцінної повені, навесні почали пересихати річки та озера. Пересихають джерела питної води в лісах. Від цього потерпає флора та фауна. Щоб урятувати тварин від спраги, особливо влітку, в лісах Хмельниччини почали робити штучні водойми. Крім того, вода зникає й по всій Україні. У криниці подекуди її просто немає і люди змушені користуватися тими, які копали ще у минулому столітті.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/ecology/10878527-serednorichna-temperatura-v-ukrajini-zrostaye-vtrichi-shvidshe-nizh-u-sviti-video.html?_ga=2.203976656.1585031910.1582037762-194379504.1582037762

Але питання посухи, залісення, виведення земель з експлуатації, очищення водойм, припинення порушень водоохоронних зон НЕ СТОЇТЬ на порядку денному в Україні. Ніхто з влади про це навіть не згадує! Всі чомусь вважають, що якось пронесе і ми зможемо як і раніше безмежно експлуатувати наші надра на чорноземи…

Добавить комментарий