Ці унікальні зупинки я мав змогу побачити повертаючись з Азовського моря по сімферопольській трасі. Дорога зараз активно розширюється і відновлюється, тому на одній з ділянок траси нас знову завернули на об’їздну, через глухі села, куди багато років не ступала нога немісцевої людини. Українські сюжети, старанно зроблені мозаїкою рукою якогось митця – оздоблення звичайних зупинок в звичайних віддалених селах запоріжжя, які, як і скрізь, повільно занепадають.

Подібні зупинки радянського часу існують і в інших місцях. Про них ми знаємо з фейсбуку через спробу активістів захистити їх від знищення “ефективними приватними власниками” або байдужою владою. Так, це все на що вони здатні – лише нищити унікальні об’єкти мистецтва та нашої спадщини. За майже 30 років незалежності, ЖОДНИЙ ПРИВАТНИЙ ВЛАСНИК не збудував в нашій країні нічого подібного! Чому?

Ефективний приватний власник спрямований лише на те, що приносить прибуток. А це означає – зробити дешевше, продати дорожче. Максимізація прибутку, мінімізація витрат, а то і й того гірше – націоналізація збитків. А те, що не может бути монетизовано – взагалі не заслуговує на увагу. Гармонійний громадський простір, комфортне та якісне навколишнє середовище – для них це порожні слова. Саме через цей підхід ми маємо дешеві залізо-пластикові споруди в якості зупинок та максимальну кількість білбордів на одиницю площі суспільного простору.

Яскравий приклад панування шкурного інтересу над суспільним – це комерційна реклама поверх розкішних старовинних фасадів та унікальних мозаїк. Це наслідки зневаги до суспільної власності з боку жлобья, ефективних господарників та славнозвісних у Дніпрі “пічників”.

Да, да, я пам’ятаю, ці унікальні зупинки збудовані при “совку”, “на крові невинних селян”. Але при совку селяни в селах ще існували. А при ефективних господарниках вимирають з космічною швидкістю і незабаром зникнуть взагалі…

P.S. Окремо сфоткав туалети біля цих зупинок, вони також оздоблені мозаїкою! ТУАЛЕТИ!!! Для звичайних селян! Які для сучасної влади є баласт та “витратний матеріал”…

Добавить комментарий