Підвищення штрафів за спалення рослинності. “Слуги” спромоглися спотворити і цю ініціативу

0
934

На сайті президента та ВР в 2019 році вже буда петиція, яка закликала змільшити штрафи за спалення рослинності та переглянути повноваження. На жаль, “турборежим” не дослухався до цих порад. Штрафи по ст 77 та 77-1 збільшили, але коло осіб, уповноважених складати протоколи – не розширили. “Слуги” спромоглися спотворити і цю прекрасну ініціативу.

Ось що пише автор першої петиції:

  1. Повноваження щодо складання протоколів про адмін. правопр. за ст.77-1 КУпАП, відповідно до п.7, 20 ст.255 КУпАП має громадський інспектор з охорони довкілля, єгері та посадові особи користувачів мисливських угідь, уповноважених на охорону державного мисливського фонду. Повноваження щодо розгляду справ (протоколів), відповідно до 242-1 КУпАП має право Державна екологічна інспекція України.

Проте, викликати представника територіального органу «екоіспекції» на місце вчинення адмін. правопор. майже не можливо, оскільки:

  • працюють в будні дні з 09:00 до 18:00 год;
  • громадські інспектори не наділенні транспортними засобами для оперативного реагування, фактично не в змозі самостійно затримувати правопорушників, встановлювати їх особу для складання проколів.

Вважаю, необхідно надати повноваження зі складання протоколів про адмін. правопор. за ст.77-1 КУпАП – органам Нац. поліції України для миттєвого реагування та ініціювати внесення змін та доповнень до Інструкції з оформл. матеріалів про адмін. правопор. в органах поліції.

Добавить комментарий