Чи відомі комусь успішні приклади захиста пасовищь? Яка відповідальність за їх оранку (використання за нецільовим призначенням?)

Відповідає еколог Олексій Бурковський:

У ріллі, пасовища або багаторічного насадження (саду) одне цільове призначення – сільськогсподарське. При цьому існує ще внутрішня класифікація земель с-г призначення за типом угідь. Тобто пасовище і рілля це різні типи угідь одого цільвого призначення. Якщо немає факту самозахоплення ділякни, тоді покарання за оранку йде лише за порушення землеустрою “Стаття 55 Адмінкодексу. Порушення правил землеустрою

Відхилення від затверджених в установленому порядку проектів землеустрою –
тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’яти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва без затверджених у випадках, визначених законом, проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, –
тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”.

Але п 8. Ст. 186. ЗКУ вказує на те, що проект землеустрою власник ділянки замовляє сам і не з ким його не погоджує. Тобто якщо власник пасовища вирішить сам собі дозволити оранку пасовища і замовить це в проекті, то ніхто не може йому завадити. Він абсолютно легально його перерорає, нажаль. п.8 ст 186 ЗКУ: Проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, не підлягають погодженню і затверджуються замовниками таких проектів”.

Добавить комментарий