Польська держава фінансує до 80% бюджету місцевих венчурних фондів

0
1122

Польська держава фінансує до 80% бюджету місцевих венчурних фондів! Не “мудра рука ринку”, а УРЯД сприяє інноваціям!

..Уряд виділяє великі кошти на грантові програми для інноваційних проектів, отримати їх можуть і громадяни України, вистачить лише мати зареєстровану юридичну особу і правильно написати грантове подання. Через такі програми можна отримати від десятків тисяч до понад двох мільйонів євро.

В Польщі для стартапів досить багато можливостей отримати фінансування. Тут десятки венчурних фондів, акселераторів, які дають фінансування і гранти. Цікаво, що усе назване пов’язане з державною підтримкою. Щороку держава виділяє значні кошти на розвиток інновацій: йдеться про сотні мільйонів євро.

Наприклад, майже всі венчурні фонди тут отримують дотації. Вносять у фонд, скажімо, 20% його вартості, а від держави отримують 80%. Через те, що фонди отримують підтримку від держави, вони діють в певних рамках. Наприклад, після останніх змін, осінню минулого року, фонди, які отримували фінансування в рамках однієї з найбільш популярних державних програм, не можуть інвестувати в один стартап більше ніж 200 000 євро.

Схожа ситуація з акселераторами: майже усі вони фінансуються в рамках державних програм. Стартапи в них, крім програми менторства, зазвичай отримують до 50 000 євро без потреби віддавати частку в компанії.

Третім джерелом фінансування для стартапів тут є прямі державні гранти, які держава видає в рамках різних програм підтримки розвитку технологій. Стартапи описують свій проект, його бюджет і подаються на відкриті конкурси. Тут є можливість отримати гранти навіть понад 2 мільйони євро на реалізацію конкретного проекту.

Добавить комментарий