Cвиноферма Сігма в Піщанці смердить 10 років

0
1821

Подивіться на що перетворила свиноферма Сігма в Піщанці навколишні пасовища, луки, рілля. Незаконно перепланована молочна ферма 10 років тому стала свинарником, який знищує статус курортної зони Новомосковщини, не створює ніяких робочих місць, не поповнює місцевий бюджет.

Діяльність таких підприємств збагачує лише їх власників, за рахунок ресурсів громади та заощаджень на природоохоронних заходах. Це можливо лише завдяки безкарності, байдужостi контролюючих органів та юридичній безграмотності керівників місцевого самоврядування.

Свиноферма давно вже перевищила ті потужності, які були заплановані для надання проекту позитивного висновку екологічної експертизи та погодження меж санітарної зони…

Представники свиноферми говорять про те, що таким чином вони удобрюють землю, покращуючи її родючість. Варто нагадати, що заборонено просто зливати відходи на поля, тим паче – добрива. Треба вносити їх через культиватор, не перевищуючи певну концентрацію. В іншому випадку добрива перетворюються на отруту. Як ми бачимо, на ділянках де скидають відходи, взагалі нічого не росте, навіть бур’яни.

Основна складова свинячого навозу — це азот. А саме це і є нітрати, концентрація яких має не перевищувати гранично допустимі концентрації. Щоб не труїлися діти та дорослі тими ж кавунами та динями, щоб він не потрапляв в овочі та фрукти, щоб не горіли коріння у рослин, бо у підвищених концентраціях нітрати — це яд.

Використання будь-яких добрив у перевищеній концентрації називається хімічним забрудненням навколишнього середовища.

Розповідь представників Сігма про те, що добрива відвантажуються клієнту прямо на полях – це фарс. Бо ті поля, на які свиноварма скидає свої відходи, частково належать тому самому співробітнику ПП Сігма, який тут виступав свідком. Що ж на них вирощується? А нічого – в цьому можна переконатися, просто відвідавши їх. Тобто вони просто використовуються як звалище небезпечних відходів.

І довести це забруднення можна було би дуже легко, якщо б ті кримінальні справи, які були відкриті відносно тваринницького підприємства Сігма, були б ретельно розслідувані. Взявши просто зразки ґрунту на аналіз (зараз це можливо тільки в рамках відкритої кримінальної справи). Бо по жодній кримінальній справі не було проведено жодної слідчої дії щодо цих порушень і всі вони (мабуть окрім останньої) були закриті.

А закриті вони були не з тої причини, що порушень не було знайдено. Закриті вони були з тої причини, з якої безкарно вирубуються ліси, забруднюються річки та землі, робляться звалища відходів саме підприємцями, які знахабніли від бездіяльності правоохоронних органів. І назва цієї причини – корупція.

На жаль, ми не можемо зараз змінити владу на кращу за допомогою виборів. Ми не можемо змінити систему за допомогою майданів. Ми не можемо оновити правоохоронні органи за допомогою люстрації – всі ті самі залишаються на своїх місцях. Єдина зброя що в нас залишається – це правда. Ми, як журналісти, маємо поширювати правду, щоб якомога більше небайдужих людей надихались прикладами інших та починали боротися за свої права. Але ж і на цьому шляху на нас намагаються тиснути підкупом, погрозами та судовими справами.“, – говорить Вячеслав Горобець

Власник свиноферми – Санасар Куюмчан та його син Мгер Куюмчан, який є керівником Дніпровської міської організації ВО “Батьківщина”, депутатом та заступником голови Дніпропетровської обласної ради. Оця свиноферма – їх справжнє обличчя. Та політичної сили, яку вони репрезентують.

Добавить комментарий