Продаж землі: як маніпулюють думкою народу

0
1909

Цікавий досвід отримав сьогодні на практичній роботі. Був модератором брейнстормінга щодо реформи ринку землі: коли декілька груп викладають свої ідеї як вони бачать це питання: що добре, що погано, та що треба зробити. По результатам обговорення модератори виділяють 4 найважливіших пункта по даній проблемі.

По результатам “узагальнення громадської думки”, виявилось, що ринок землі потрібен, але треба обмежити володіння землею у науково-обгрунтованих обсягах та дозволити купувати землю тільки громадянам України. Також потрібна інвентаризація та відкритий реєстр усіх земель.

По суті, для більшості виявилось важливим те, що активно пропагується в ЗМІ з боку діючої влади. Це ще один приклад неефективності вирішення важливих питань в “демократичний спосіб” – коли залучається широке коло “громадськості”, замість експертного середовища – тих, хто має досвід роботи в предметній області.

Я зіткнувся з тим, що більшість людей взагалі не розуміють що таке земля, проблематику села і людей, яки працюють з сільським господарством.

Ще гірше те, що висновки, до яких прийшли такі робочі групи, будуть заявлені організаторами заходу як думка усієї громадськості…

Демократія демократією, але кухарки не повинні керувати державою, у будь якому випадку…
#економсвобода

Добавить комментарий