ПОЧУЙТЕ ЦЕ. Це вже не я – це поважний експерт говорить!
Але ж це майже в точності мої слова, які я написав рік тому!
Обирайте людей, які спроможні робити РЕФОРМИ, а не зливати гроші в “благоустрій”.
Мені кажуть: “Цього потребує народ”. Народ споконвіку потребує “хліба і видовищ”. Історія знає чим закінчується спроба йти по поводу таких прагнень…
Більшість сформованих  в Україні громад зникнуть з часом, бо лідери на місцях використовують децентралізацію не правильно. Таку думку висловив, коментуючи результати виборів до 47 об’єднаних громад,  керівник програми практичної політики, експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.
 
«На жаль, більшість громад, які об’єдналися, все одно помруть. Справа в тому, що в новообраних голів та депутатів громад немає жодних намірів та ідей, як правильно розпорядитися грошима. Вони навіть про це не думають. Кошти планують проїсти – ремонти, асфальтування, заробітні плати, комуналка тощо. А відповіді на питання, що робити потім, коли кошти скінчаться, немає.Не просто немає, вони навіть не замислюються про це. На всі запитання про економічний розвиток, створення робочих місць, збільшення можливості господарів, підприємців та самозайнятих, місцева влада та кандидати на її заміщення, в більшості випадків просто знизують плечима», — говорить експерт, який проїхав Україною багато міст і сіл, щоб визначити успіхи децентралізації.
 
Боротьба в громадах відбулася за гроші, замість змагання навколо ідей розвитку. Це повністю нагадує ситуацію в великих містах, куди гроші прийшли ще з 2015 року. Гостре виборче змагання там в переважній більшості також відбулося не навколо ідей розвитку, а навколо розподілу грошей, а також поділу землі та майна. Як результат, нові об’єднані громади, переважно не зможуть зупинити повільне вимирання на своїх територіях. Проїдання коштів, яке відбудеться, просто не дозволить їм почати розвиток, а це відповідно заблокує будь які серйозні зміни. Відремонтований садочок або освітлена вулиця аж ніяк не зупинить молодь та активних людей від втечі в міста та закордон», — дає експерт подальший сценарій розвитку децентралізації в країні.

Добавить комментарий