А свинарі проти

0
2066

Стаття про те, що я доводив в судах відносно свиноферми Сігма в Піщанці. Тут і корупція, і екологічні порушення, і нехтування інтересами місцевих жителів, і байдужість контролюючих органів.

Практика запуску свинокомплексів по всій Україні показує, що їхні власники не зважають на думку місцевої громади, не дотримуються проектних показників та економлять на всіх можливих технічних пристроях, установках та методах зменшення впливу свинокомплексу на довкілля та здоров’я людей. На жаль, контрольні повноваження державних контролюючих органів не створюють перешкод свинарям у зароблянні коштів, а законні можливості територіальних громад повпливати на таких представників бізнесу є обмеженими. Місцеві органи влади та місцевого самоврядування, які повинні обстоювати інтереси населення у відносинах із бізнесом, зовсім сплелися із власниками свиноферм у незрозумілих і таємних (часто корупційних) відносинах.

Золоті гори, які спочатку обіцяє інвестор місцевому населенню та головам сільрад, за рік-два обертаються на гори гноївки та екологічних проблем для всіх. Фінансові надходження від свинокомплексів “підживляють” місцеві чи державні бюджети в рази менше, ніж використовують природних ресурсів. При чому, використання таких цінних природних ресурсів, як вода, відбувається нераціонально, безконтрольно та за мізерну плату чи безоплатно. Як наслідок, із появою свинокомплексів сусідні села починають скаржитися на зниження води в колодязях селян, забруднення цієї води та неможливість задоволення їхніх власних господарсько-побутових потреб у воді.

ЗМІ постійно повідомляють про незадоволення та боротьбу селян із свинарниками: на Тернопільщині в селі Ланівці жителі блокують під’їзні шляхи до ферми, на Івано-Франківщині жителі сіл Калуського та Галицького районів протестують проти функціонування свиноферм датського інвестора ТзОВ “Даноша”, жителі с. Біликів на Полтавщині влаштовують мітинги та акції проти свинарника ТзОВ “Сільські традиції”. У с.Ланівці Тернопільської області компанія “Агропродсервіс” зробила незаконні скотомогильники, отруюючи землю, воду довкола, а сморід від ферми змусив селян заблокувати діяльність свинарника.

Всі ці конфлікти виникли із компаніями, які є членами Асоціації свинарів України. Цікаво, що ця асоціація виступила із відкритим листом до Президента України з вимогою ветувати проголосований 4 жовтня 2016 року Верховною радою України проєвропейський закон “Про оцінку впливу на довкілля”.

Детальніше

Добавить комментарий