Що буде після референдуму

2
590

2006 року 97% жителів Придністров’я на референдумі висловилися за приєднання до РФ. І їх прийняли? Ні. Тому, навіть, якщо в Криму результат буде 99,9%, в чому сумніваються всі, півострів все одно не стане суб’єктом федерації сусідньої держави.

Переважна більшість жителів Абхазії і Південної Осетії давно офіційно мають паспорти громадян РФ. Це стало аргументом для того, щоб включити їх до складу Росії? Ні.

То з якої радості «братня країна» буде приймати у свій склад Крим, де проживає втричі більше людей, ніж у цих трьох невизнаних республіках? Причому без води, без енергопостачання, з масою інфраструктурних проблем і з татарами, яких як в 1944-му не депортуєш.

І Керченський міст — це такий самий міф, як і 12-кілометровий тунель, який уже давно мав з’єднати Абхазію з територією Росії.

Тому, після референдуму, коли ейфорія пройде, кримчани, які повірили обіцянкам і сюжетам російського телебачення, відчують себе обдуреними вкладниками ощадкаси СРСР. Через те, що:

1. До складу РФ Крим не приймуть, як не прийняли Придністров’я, Абхазію і Південну Осетію.

2. Де-факто півострів буде належати Росії, а де-юре – Україні. Але, ні від перших, ні від других грошей вони отримувати не будуть. Єдине – Україна не перекриватиме воду і газ своїм співвітчизникам.

3. Фактично повна зупинка інвестицій в автономію (порти, крупні підприємства, сільське господарство).

4. На Крим очікує крах курортного бізнесу. Це очевидно для всіх. І жодні інвестиції жодних російських благодійників не дійдуть до рядових жителів, які виживають лише за рахунок здачі своєї нерухомості.

А російський брат влітку все одно обиратиме між Анталією і Сочі.

Ті, хто дуже хочуть до Росії, мають розуміти, що місцеві бандити і кремлівські керманичі нав’язують їм статус сірої зони. А це означає, що півостровом фактично керуватимуть бандити, які проголосили себе владою. І збагачуватися вони будуть за рахунок контрабанди, виготовлення наркотиків, торгівлі зброєю і людьми. І все це на території з виходом до моря, на якій діє лише один закон. Закон сили.

А Путін лише хоче отримати зону нестабільності, яка юридично буде частиною України, і заважатиме нам стати повноправними членами ЄС і НАТО. Йому потрібен лише полігон для нагнітання нестабільності в регіоні. І не виключено, що «смотрящим» від Путіна в цьому регіоні стане ростовський заручник Віктор Янукович. Тим більше, для комфортного проживання на ЮБК, у нього є не одна дача, де він і може опинитися уже найближчими тижнями.

Усього цього можна уникнути. Але лише за однієї умови – якщо такого майбутнього не хочуть самі кримчани. Особливо ті, які піддалися на російську пропаганду. Найкращий спосіб показати свою незгоду з таким сценарієм – мирно, але масово вийти на акцію протесту. Бо жодні гаранти нашої безпеки не зможуть захистити нас, поки не побачить, що ми готові захищати самі себе.

Віктор Балога

2 КОММЕНТАРИИ

 1. Малороссия. Запорожье. Гуляйполе. Первые годы после падения монархии. Гражданская война. Все подедились на Красных, Белых, Зеленых и еще черт знает каких. Весело и привольно живется революционной повстанческой армиии Украины под главнокомандованием Нестора Махно. Красные воюют с Белыми, Белые воюют с Красными, Петлюра воюет со всеми, а махновцы уже все свое отвоевали. Дни проходят без особых забот. Хлопцы гуляют, пьют вдоволь, едят досыта, а что еще надо бойцам революционной армии? В один из таких дней навестили батькины соколы одну «богодельню». Как водится потрепали местных мужичков, пощипали баб, а двух артистов из комиссарской краснопузой агитбригады решили привести лично к батьке, пущай сам рассудит, что с ними с неразумными делать….
  — Батько, мы тут двух артыстов споймалы. Воны на тэбэ таку смешну шаржу кажуть. Давай батько их в расход?-
  Махно посмотрел на них и сказал: — Витпустить.-
  Хлопцы, переглянулись широко открытыми глазами, покачали головами и осветив мир погорелым лесом своих широченных улыбок, продолжили.
  — Та ты выдно не понял нас батьку. Споймалы мы с хлопцами артыстов. Воны, краснопузые на тэбэ шаржу, яку смэшну кажуть, та газетки свои гадкие раздоють. Шаржа така смэшлива була. Э-хэ-хэ.. Та мы тут с хлопцами чуть не вмирли…-
  Махно оторвался от своих бумаг лежавших перед ним на столе, посмотрел куда-то в даль, глубоко вздохнул и развернувшись к ним, сказал.
  -Яки же вы дурни? Сказал витпустить, значит витпустить! Витпустить и зпомнить. Артисты, проститутки, барзопысцы и официанты — работают на тех кто им гроши платить. А особливо продажни блогеры, вот тих паскуд трэба зловиты и тогда в расход….

  • Не судите Воробья так строго. Он ведь не свои мысли здесь высказывает. Он здесь работает простым ретранслятором, он просто согласен… Да и жить этим блоггерам на что-то надо. Писателей и ученых из них не вышло, для того талант нужен. Вот и остается только такой путь зарабатывать. Как говорится: пусть мразь, пусть проститутка и урод, зато с доллярами!

Добавить комментарий