Чому в Украні не залишиться лісу !?

0
1046

До написання цього відчайдушного тексту мене надихнула чергова картинка з десятком лісовозів, які горді гуцульські “господарники” повезли в невідомому напрямку. Хтось подумає: “а ну ясно – лісові бракон’єри!” або “черговий “зелений” ідеаліст не шарить, що деревина потрібна…” Зразу напишу: “зелений” ідеаліст шарить, і український ліс вб’ють не лісові бракон’єри, а ті хто мав би його підтримувати і захищати – українські лісники.

Українські лісники вже давно не лісники, більшість з них давно стала звичайними лісорубами. А компетентні державні органи, які мали б сприяти збереженню українського лісу не хочуть нічого змінювати. А навіщо змінювати, у нас є прекрасні закони зразка СССР часів індустріалізації, у нас є прекрасний лісовий “бізнес” який приносить прекрасні прибутки потрібним людям. Захищати ліс треба в першу чергу не від браконьєрів того чи іншого ґатунку, а від нашої лісової галузі!

Рівень маразму тут зашкалює. Формально перед вирубкою тої чи іншої ділянки лісу мали б враховуватись зникаючі і вразливі види, які там проживають. Але це тільки формально. В реальності закон цього ніяк не регулює, тому ніхто нічого не враховуює. Більша половина лісів, яка вирубується це – “санітарні рубки”. Бідні ліси “раптово” стали хворіти, а коли вимагаєш пояснення на що там вони захворіли – бачиш тільки круглі очі людини, яка явно не розуміє чого від неї хочуть. Лісове агентство цим навіть страшно горде – “дивіться більшість деревини була хворою” Лісники щиро переконаті – ліс без людини не проживе! Або зрубаємо, або пропаде! З такою логікою в Україні цілком законно можна вирубувати скільки душа забажає.

лес

Ше один абсурд – це суха та хвора деревина. Її на думку українського законодавства в лісі не можна залишати. Інакше лісгосп оштрафують. Про те, що це природньо, нормально і життєво необхідно для виживання багатьох видів чиновники не чули. “Ліс має бути охайним і доглянутим” кажуть ці товариші. В такі моменти мав би включатись гімн СССР – дуже б пасувало до подібних тез.

На компетентних сайтах можна побачити, як багато лісових доріг намутили цього року лісові “господарники”. В адекватної людини зразу питання – А нафіга гробити ліс прокладаючи в ньому стільки лісових доріг? Для чого на це тратити гроші, можливо краще на звичайні дороги?” Відповідь тут банальна – відмивання грошей, ну і звичано “хворий ліс” по них зручніше вивозити. Ліс – це Вам не якийсь там “храм природи”. Це фабрика! “Да здравствуєт СССР!”

Висновок з цього всього такий: більшість української природи сконцентрована саме в лісах. І якщо ми хочемо, цю природу зберегти, пора закінчувати з ідеями 70-літньої давності і змінювати законодавствою. Інакше від наших лісів нічого не залишиться. Людям, які вважають, що ліс без людини “згниє”, в лісі не місце. А закони які цьому всіляко потурають не мають права на життя. Ми повалили пам’ятники Леніну але здається найбільший пам’ятник Леніну в нас під носом….

Ярослав Гірський

Добавить комментарий