Браконьерам виднее…

0
1650
МІНПРИРОДИ ЛІМІТИ НА РИБНУ ЛОВЛЮ В ПЗФ ВІДДАЛО РИБНИКАМ

В першій половині червня в екологічних електронних мережах бурно обговорювалося відношення громадськості до законопроекту “Про внесення змін до деяких законів України” (щодо дотримання природоохоронного законодавства при використанні біоресурсів)”. Ним передбачається передати затвердження лімітів на лов риби в природних резерватах (на спеціальне використання водних
біоресурсів) від Мінприроди рибникам – до Мінагрополітики.
Навколо цього моменту дискусія і крутилася: чи погіршить таке нововведення ситуацію на територіях природно-заповідного фонду? – якщо це так, то екологічні організації повинні виступити проти цього проекту закону. Чи нічого страшного він не несе, то і виступати проти нього нема чого.

Своєрідну крапку в цій дискусії поставили Генеральна прокуратура і Міністерство екології. 8 липня Генпрокуратура направила до Мінприроди подання “Про усунення порушень Законів України “Про природно-заповідний фонд України”, “Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів”. В ньому, зокрема, йшлося:
“Генеральною прокуратурою України проведено перевірку додержання Міністерством екології та природних ресурсів вимог природоохоронного законодавства. Установлено, що Мінприроди України порушуються вимоги Закону України “Про рибне господарство,
промислове рибальство та охорону водних біоресурсів” при затвердженні лімітів на використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення.

Зокрема відповідно до статей 8, 12, 28 цього Закону, а також Указу Президента України від 23.04.2011 No. 500/2011 повноваження щодо затвердження лімітів використання водних біоресурсів, у тому числі, в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, належать до виключної компетенції Міністерства аграрної політики та продовольства України”. І вимога до Мінприроди – припинити видачу лімітів на рибну ловлю в ПЗФ.

Слід зазначити, що, як і автори законопроекту, Генпрокуратура чомусь вважає, що закон про рибне господарство “головніше” закону про природно-заповідний фонд – і саме їм потрібно керуватися, визначаючи, хто повинен видавати ліміти “на рибу”. Така позиція українського “контролера за дотриманням законодавства”, м’яко кажучи, є дивною – бо за Конституцією у нас всі закони рівнозначні.

Але Мінприроди спорити з Генпрокуратурою не стало, і 22 липня всі видані ним ліміти на спеціальне використання водних біоресурсів на територіях природно-заповідного фонду на 2013 рік скасувало. Тут доречно згадати, як рік тому воно так само, не пручаючись, погодилося із скасуванням за адмінреформою своїх обласних управлінь…
С. Шапаренко

Добавить комментарий