Не играть по их правилам

0
1420
Анатолій Гриценко выступил с инициативой не признавать выборы и отозвать всех кандидатов:
Досить! Маємо діяти відповідально і рішуче!
Щойно я вніс Арсенію Яценюку, як голові Ради Об’єднаної опозиції “Батьківщина”, пропозицію: негайно (завтра, максимум у вівторок) скликати З’їзд ВО “Батьківщина” – обнулити і партійний список, і список мажоритарників. В Раду за цих умов – не йти! Бо інакше втратимо довіру людей, які нас підтримали, а це – найважливіше! Яценюк підтримав. Турчинов теж. Соболєв теж. З іншими лідерами партій зв’язуємося. Бо всі в різних ОВК зараз воюють. Сам теж зараз їду до Канева підтримати людей.Ваша думка?

Очевидно, що незважаючи на масштабні фальсифікації, як до дня виборів, так і під час самої процедури виборів, влада заледве сформує просту більшість у Верховній Раді, що насправді є поразкою для них. Судячи із заяв західних спостерігачів, вони готові визнати вибори недемократичними. Тепер все в руках опозиційних партій – це реальний тест на спротив, чи готова опозиція все довести до кінця. Якщо опозиція не розміняється на подачку у формі меншості у Раді, а заявить, що не визнає результатів виборів і підкріпить це складанням більш ніж 150 мандатів, то це автоматично веде до нових виборів – звичайно потрібно дуже добре вивчити питання, щоб зробити це правильно. Влада абсолютно не готова до такого сценарію – мажоритарники від влади потратили на вибори значні кошти, з останніх сил влада стримує девальвацію та ріст цін, державна казна пуста, а податкова понабирала податкових авансів і т.п. Наскільки критична ситуація говорить вже те, що не встигли закритись дільниці, а в Києві почалась підготовка до підвищення цін на хліб (і це лише перша ластівка того, що буде в найближчі місяці). Та влада з глузду зійде, якщо буде потрібно проводити нові вибори через 3-4 місяці – реально вони виснажені та економічна ситуація виходить з-під контролю. Крім того, суспільство побачило, що його думка ще багато важить і фальсифікаторам на місцях вже буде страшніше – а раптом влада зміниться і прийдеться відповісти за свої дії? Це реальний шанс опозиції довести справу до кінця, так як на повторні підкупи ресурсів значно менше і сил демонструвати “пакращання” нема! Прохання до опозиції – Не допомагайте владі легалізувати вигідний їм результат! Доведіть справу до кінця! Не можна давати час на зализування ран до президентських виборів! Бо за 2 роки багато кого можна купити чи зламати і таким чином змінити Конституцію, щоб не проводити вибори, а повторні вибори в найближчий час – це реальний шанс зробити щось менш-більш мирно.
Не успев собраться, Верховная Рада седьмого созыва рискует просуществовать меньше суток. Сегодня, 4 ноября, представители объединенной оппозиции соберутся на экстренное заседание, чтобы принять решение об отзыве всех своих депутатов, которые прошли в парламент как по списку, так и по мажоритарным округам. Об этом заявил замглавы штаба ОО Сергей Соболев.

В свою очередь, заместитель партии «УДАР», руководитель избирательного штаба Кличко, Виталий Ковальчук рассказал журналистам о том, что сегодня руководство «УДАРа» рассмотрит возможность проведения экстренного съезда партии для принятия решения про отказ от избирательного списка.

Есть шанс, что к вечеру к ним присоединится и лидер ВО «Свобода» Олег Тягнибок. В случае принятия подобного решения Верховная Рада не сможет считаться избранной и ЦИК вынужден будет назначить довыборы.
Старую ВР Янек не может оставить, ее полномочия становятся вне закона. Согласно КУ:Статья 76. Конституционный состав Верховной Рады Украины – четыреста пятьдесят народных депутатов Украины, которые избираются на основе всеобщего, равного и прямого избирательного права путем тайного голосования сроком на пять лет. Т.е. конкретно 450 депутатов и на 5 лет (не 6 или 10) Чтобы поменять эту статью нужно 300 голосов:Статья 155. Законопроект о внесении изменений в Конституцию Украины, кроме раздела I «Общие положения», раздела III «Выборы. Референдум» и раздела XIII «Внесение изменений в Конституцию Украины», предварительно одобренный большинством от конституционного состава Верховной Рады Украины, считается принятым, если на следующей очередной сессии Верховной Рады Украины за него проголосовало не менее двух третей от конституционного состава Верховной Рады Украины. А их у нынешнего состава нет!!! и взять негде …

Добавить комментарий