Інгулецький степ пiд загрозою!

1
1709

Ситуація навколо “Інгулецького степу” загострилася до критичного рівня! Як відомо, вже більше року триває напружена й нерівна боротьба жителів Недайводи (яких підтримує, нажаль, зовісм невелика групка криворізьких, і, можливо, українських активістів), із бізнес-групою ТОВ “Граніт-груп”. Остання отримала цілу низку дозвільних документів, і що важливо, усі вони не можуть бути легітимними апріорі, тому що:
– По-перше, нахабно ігнорують думку, позицію цілої громади (двох сільрад!), яка не хоче віддвати землі, які територіально належать до їхньої сільради, під будівництво кар’єру.
– По-друге, на всій території зберігся унікальний природний комплекс степових екосистем, населений десятками видів з Червоної книги України та інших червоних списків (від міжнародних до регіонального). Але, заради комерційних інтересів маленької купки людей влада нехтує цими фактами.
– Незаконно й необгрунтовано було виведено цю ділянку зі складу земель, зарезерованих для створення природно-заповідного фонду й екомережі. Про сфабрикований висновок екоекспертизи вже відомо з попередньої розсилки за ініціативи М. Коробка.
– Жодне зі звернень криворізьких активістів до влади (Міністерства ОНПС, Держуправління ОНПС в Дніпропетровській області, Президента України, Дніпропетровської Облдержадміністрації та Облради тощо)не стало сигналом для перегляду легітимності наданих владою дозволів і притягнення ТОВ “Граніт-груп” до кримінальної відповідальності за вчинення особливо тяжких злочинів (їхніми діями порушено грубо права великої групи людей а також завдано шкоди природним ресурсам в особливо великих розмірах (вже натепер розорано і знято грунт, знищено рослинний покрив на достатньо великій площі у цілинному степу).
За останньою інформацією з місця подій, людей, які відстоюють власні права і права дикої природи на існування (це буквально остання ділянка відносно збереженої природи достатньо великих розмірів у Криворізькому регіоні!), постійно тероризують, погрожують арештами, вимагають розписки про неперешкоджання діяльності ТОВ “Граніт-груп”, звинувачують у перешкоджанні нібито “законній діяльності” кар’єру тощо.
Не зважаючи на те, що “Граніт-груп” має дуже-дуже сумнівний пакет дозвільних документів, вони мають брутальні наміри продовжити розкривні роботи інтенсивними темпами у найближчі дні, і тоді начебто людям вже нічого буде захищати! Враження, що прийшли нові 1930-ті роки…

Шановні колеги і однодумці! Підтримайте Криворожан і Український степ, хто чим може, хоча б добрим словом?
Їм зараз дуже важко!!! А як хто має конструктивні рецепти – допоможіть якнайшвиде!

Вадим Манюк, Дніпропетровськ. Для контактів: dikun@ua.fm

1 КОММЕНТАРИЙ

Добавить комментарий