Добра справа не залишиться без покарання!

0
1253

В березні цього року активісти Дніпропетровської обласної організації Партії Зелених України мали на меті прибрати сміттєзвалище біля селища Горького  Дніпропетровського району, проте через перешкоди районного відділу міліції сміття до сих пір залишається на своєму місці. Влада не лише не йде на зустріч, а й заважає.

В рамках програми Партії Зелених України “Зелена Країна”, що передбачає ліквідацію несанкціонованих звалищ сміття, в березні активісти ПЗУ розпочали акцію по збиранню, вивозу та благоустрою території звалища загальною площею близько 500 м2, що розташоване  біля селища Горького Дніпропетровського району.

9 березня після початку робіт з прибирання території стихійного звалища, співробітниками міліції Дніпропетровського РВ ДМУ УМВС в Дніпропетровській області за наказом керівників РВ незаконно, без пояснень та будь-яких на те підстав були припинені роботи, вилучено спецтехніку (екскаватори) та обладнання. Фактично, протиправними діями були створені суттєві перешкоди діяльності Дніпропетровської обласної організації Партії Зелених України та завдані значні матеріальні збитки.

Свої дії районний відділ міліції пояснює листом, в якому відсутня дійсна правова аргументація. Наприклад, вживається термін «культивація», що є специфічним терміном агропромисловості, і в даному контексті не лише є недоречним, а й доводить рівень компетентності чиновника, котрий складав заяву. Також аргументом є, що організатори акції не узгодили свою роботу з екологічними службами, що не передбачено законодавством України. Отже, і в цьому випадку, звинувачення виглядає тільки як привід перешкодити акції. Прикриваючись турботою про безпеку працюючих та порушенням прав місцевої територіальної громади, міліція залишає поза лапками ту реальну шкоду, яку завдають існуючі сміттєзвалища мешканцям району.

 

«По суті, ми беремо на себе функції органів влади, проводячи подібні акції; ми показуємо приклад, що має робити влада, – заявив керівник секретаріату Дніпропетровської обласної організації Партії Зелених України Олексій Ангурець. – Дивно, що влада не лише не сприяє роботі, а й заважає, на даний момент повністю зупинивши процес. Комусь дуже не подобається і заважає наша робота. Пропоную провести опитування серед мешканців Горького, що вони вважають за більш доцільне, реальну справу Партії Зелених України, чи гіпотетичну турботу міліції, яка захищає “віртуальні права” мешканців на сміття».

На даний момент від імені ДОО ПЗУ написана заява до прокуратури з проханням заборонити керівництву Дніпропетровського РВ ДМУ УМВС України втручатися і перешкоджати здійсненню статутної діяльності Партії Зелених України. У разі неприйняття адекватних заходів ДОО ПЗУ звертатиметься до суду, а також проінформує колег з Європейської Партії Зелених, та фракцію в Європарламенті щодо утисків конституційних прав членів ПЗУ та про перешкоджання статутній діяльності Партії Зелених України.

Автор: Людмила Мороз, ПЗУ

Добавить комментарий