Україна має знайти альтернативу атомній енергетиці

0
1140

В Україні почалася масштабна розробка уранових руд. Про це заявила прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко на брифінгу 18 листопада, повідомляє УНІАН.

«Я переконана, що вже почала втілюватися в життя головна стратегічна лінія України щодо створення власного ядерно-паливного циклу. 18 років це питання ставилося, і зараз ми починаємо втілювати його в життя», – сказала прем`єр. Ю.Тимошенко відзначила, що в Україні розпочалася масштабна розробка уранових руд.

«Ми обговорюватимемо на економічному комітеті питання збагачення урану в єдиному збагачувальному центрі, який Україна потім зможе використовувати для виробництва власного ядерного палива», – сказала Ю.Тимошенко.

Окрім того, відзначила прем`єр, під час засідання комітету буде обговорено питання будівництва на території України заводу з виробництва власного українського ядерного палива.

“Зелені виступають перш за все за поступове зменшення атомних станцій в Україні. Це наша принципова позиція, що базується на зеленій ідеології, а саме на принципах сталого розвитку. Ми впевнені в тому, що задоволення сьогоднішніх потреб людини не повинно входити в суперечність з інтересами майбутніх поколінь і завдавати шкоди навколишньому середовищу. Практичним інструментом втілення концепції сталого розвитку є зелені технології” – заявив заступник голови Партії зелених України Павло Хазан, коментуючи плани уряду.

„Зважаючи на жахливі наслідки Чорнобильської катастрофи та позитивний досвід західноєвропейських країн, Україна повинна поступово відмовлятися від атомної енергетики. Ми виступаємо за орієнтацію на забезпечення енергетичних потреб за рахунок раціонального енерговикористання і енергозбереження, припинення нарощування потужностей атомних електростанцій; відмову від будівництва нових АЕС, диверсифікацію джерел постачання енергоносіїв. Необхідно створювати децентралізовані локальні системи енергопостачання за рахунок місцевих ресурсів, а також малих ГЕС, біогазу, сонячної та вітрової енергії”, – зазначив П.Хазан.

Окрім того, за його словами, політичний ризик розвитку атомної енергетики України полягає в тому, що існує потенційна загроза потрапити майже в повну залежність від Росії.

Партiя Зелених

Добавить комментарий