Розпочалася ідеологічна підготовка до розпродажу лісів

0
139

Розпочалася ідеологічна підготовка до розпродажу лісів, так само як відбувалась підготовка до розпродажу земель – “Ефективний приватний власник краще розпорядиться

По перше, ми повинні перестати думати про природу як ресурс. Ці часи минули назавжди. Ліс – це екосистема, яка підтримує чисельні види, а не створена для “економічного зростання економіки” чи працевлаштування людей.

Поділивши ліси на клаптики, цілісна екосистема буде зруйнована власниками, які будуть робити що їм заманеться. Ліс перетвориться на купу окремих господарських “ділянок з деревами”. Або без.

Саме таким є ліс у Німеччині та Австрії, про це ви забули згадати або нічого про це не знаєте. Але про це пише відомий австрійський еколог Зепп Хольцер. Ліс у Німеччині – це промислові ділянки з монокультурними посадками, який массово страждає від шкідників та пропадає. Зараз німеччина та Австрія пожинають плоди свого післявоєнного “раціонального підходу” до “лісового господарства”.

І звичайно, з питанням збереження лісів краще впорається держава, як централізований орган, а не приватний власник. Саме тому, що нормальна держава дбає про суспільний інтерес – біорізноманіття, воду, повітря, громадський простір. А приватний власник – виключно про прибуток.

Питання якості контролю – це питання політичної волі. Якщо держава не може контролювати себе, то вона не зможе контролювати і часників. Це проблема ефективності менеджменту. Рецепт відомий – посадити всіх неефективних менеджерів, щоб залишились одні ефективні.

Залишки лісів на планеті. І зокрема – в Європі

Пора вже надавати живим істотам конституційні права. Дерево, лісовий звір, птиці, комахи повинні мати право на життя, право на воду, право на власний простір.

Добавить комментарий