В цьому пості я хочу зауважати на дещо інше, ніж злочини проти довкілля, про які говорить директор національного парку Ірина Вихристюк.
Я про економіку.

Я хочу звернути увагу на методи та заходи, якими намагаються зберегти існуючий стан речей провідники сучасного збиткового промислового агрогосподарства, і його основні вигодонабувачі – сучасні аграрії (агрохолдинги, власники великих фермерських господарств).

Цей приклад – класика жанру сучасної економіки, до яких нас завела неоліберальна брехня: шкурний інтерес став домінувати над супільним, безкоштовно, безкарно використовуючи суспільну власніть задля максимізації власних прибутків. Саме так здебільше і працюють “ефективні господарники” – вони монетизують суспільне надбання, користуючись брехнею, маніпуляціями та владними повноваженнями!

Вже сьогодні їх методи інтенсивного господарювання шкодять довкіллю, людині, суспільству. Вони захопили владу, вони паразитують на бюджеті, вибиваючи для себе сусідії, дотації та відшкодування. Вони зменьшують для себе податки. Вони позбавляють себе будь-якого контролю з боку держави – за дотриманням земельного законодавства, перевірки якості землі, сівозмін, використання ядохімікатів.

І головне – вони посилюють безкоштовне експлуатацію суспільної власності – ДОВКІЛЛЯ, природних ресурсів. Вони вже захопили непошкоджені природні території, до яких змогли безкарно дотягнутись. Сьогодні вони зазіхають на воду та ліс, які планують використовувати задля збільшення власних прибутків.

Вони не здатні створювати створювати додану вартість через інновації, маркетинг та поглиблення переробки. Їх стратегія – розширення експансії, використання природних ресурсів та експлуатації довкілля – того, що начебто “безкоштовне”.
Яскравий приклад обмеження, недолугості та короткозорості.

Головне завдання – не сталий розвиток, а максимізаця прибутку в будь-який спосіб і знищення будь-якої перешкоди на цьому шляху.

І в своєму прагненні прибутку бізнес готовий піти на будь-який злочин, якщо на перешкоді не стане держава, яка повинна охороняти СУСПІЛЬНИЙ ІНТЕРЕС – добробут усього суспільства, а не окремих його представників.

Саме тому суспільству наполегливо нав’язують думку, що “приватний власник – це ефективно”, а “держави повинно бути меньше в економіці”. Кожно разу, коли ви чуєте це – пам’ятайте – перед вами або недолугий “євагеліст вільного ринку”, який нічого не розуміє про економіку. Або відвертий злочинець, який свідомо працює на те, щоб увести суспільство в оману. Саме такі злочинці завісили білбордами з пропагандою “ринку землі” всю область “Хіба ви прости щоб селянин розпоряджався своєю власністю?”. Але про це – пізніше…

СУЧАСНІ АГРАРІЇ – ЦЕ ЗЛО В ЧИСТОМУ ВИГЛЯДІ. Вони мусять бути зупинені!

Знищена природа, зруйновані села, безробіття, пограбунок бюджету, кліматична криза – все це наслідки абсурдного, збиткового агросектору (України і світу)
При цьому ненажерливі аграрії не знають куди дівати свої гроші. Навіть наприкінці життя вони за мільйони доларів будуть собі МАВЗОЛЕЇ, замість пам’ятників з добрих справ для своїх односельців!

А пока він ще живий, божевільний аграрій вирішив здавати власну усипальницю в оренду. Такі зароблять навіть на власні смерті. “Копієчка до копієчки”.

Добавить комментарий