Наша влада у своїй боротьбі з епідемією, як завжди, з водою виплеснула і дитину. Якщо Китай через щільність населення та потужний економічний потенціал може дозволити собі зупинку економіки, то в Україні ніхто не прорахував до чого призведе скасування громадського транспорту та роботи публічних закладів.

В європейських та скандинавських країнах державні системи та профсоюзи забезпечують збереження зарплат та робочих місць. Окрім вимушених обмежень надають гарантії – доступу до базових соціальних благ: комунальних послуг, води, харчів, медичних та соціальних послуг, витрачаючи на це бюджетні кошти

В Україні, люди, які не можуть дістатися на роботу, просто її втрачають. Ніхто не подумав як переформатувати економіку, як зробити її більш локальною. Деякі робочі місця зробити віддаленими, інших – перекваліфікувати та забезпечити роботою по місцю проживання.

Першим пунктом плану нашої команди по розвитку громади було створення робочих місць, нових місцевих комунальних підприємств, розвитку місцевої торгівлі та виробництва. Саме це наразі зберегло б багатьом мешканцям належний рівень життя, поповнило бюджет не через збільшення ПОДАТКІВ, а збільшення податкової бази та надходжень від комунальних підприємств громади. Але хто дослухався?
Навіщо нам робота в Піщанці та Орлівщині, коли є робота в Дніпрі та Польщі?

Але тепер, коли влади припинила транспортне сполучення, якось стало незручно добиратися до Дніпра на конях та попутках. А виїхати з Польші взагалі неможливо для тих, хто втратив там роботу. Тепер вже якось не смішно, бо робочі місця зникають скрізь. А там де ми живемо за 2 роки для їх відтворення нічого не зроблено.

І недолугій місцевій, і державній владі, виявилось, начхати на проблеми своїх громадян. Скоро більшість українців просто втратять роботу, а накопичені непосильною працею гроші швидко закінчаться. Бо ніхто не збирається відміняти вам плату за газ, воду та електроенергію, оренду приміщень та будинків. Ніхто не дасть вам буханки хліба безкоштовно. Може треба все ж таки повірити тим, хто передбачав таку ситуацію та вміє дивитися на пару кроків далі за вас?

Добавить комментарий