Єдиний шлях вирішити сміттєву проблему в Україні швидко та ефективно

0
1493

Багато років я закликаю до “децентралізації” у сфері поводження з відходами. Замість великих сміттєзвалищ, гігантських сміттєспалювальних або сміттєпереробних заводів”, які передбачають сотні мільйонів інвестиції, проблеми та здорожчання логістики, негативний вплив на довкілля та спротив місцевих жителів, я ПРОПОНУЮ будівництво локальних сміттєсортувальних комплексів, що будуть не тільки вирішувати проблему ТПВ, та ще й заробляти для місцевого самоврядування неабиякі кошти!

Проект ми прораховували для Піщанської ОТГ. Площа такого комплексу займає до 60 соток землі, сміття не зберігається, а сортується та вивозиться щоденно. Вторинна сировина приносить доходу до 1 мільйону гривень щомісячно.
Такий майданчик не споживає багато електроенергії або води. Не створює екологічних проблем. Дозволяє взагалі позбавити населення від оплати за вивезення сміття та ліквідувати всі місцеві сміттєзвалища.

Але на жаль ми не були підтримані ані жителями, ані місцевою владою. Навіть в експертному середовищі не обговорюється цей шлях – єдиний, дешевий, ефективний та швидкий шлях сьогодні позбутися сміттєвої проблеми в Україні.

Добавить комментарий