До виборів президента ЦВК надрукує бюлетенів вдвічі більше, ніж виборців

0
1389

Відмити грошей чи фальшувати вибори?

60 мільйонів 359 тисяч 600 – саме стільки бюлетенів до виборів президента України 2019 року планує надрукувати Центральна виборча комісія. До слова, у Державному реєстрі виборців міститься інформація про 35 мільйонів 560 тисяч 427 виборців. Тож бюлетенів – мало не удвічі більше, ніж виборців.

Чому саме така кількість? Річ в тому, що бюлетені на парламентські вибори, згідно із законом “Про вибори народних депутатів України” виготовляються для кожної дільниці у кількості, що на 0,5% більша за кількість виборців на відповідній виборчій дільниці. А от у законі “Про вибори Президента України” такої норми немає, і кількість необхідних бюлетенів визначає ЦВК.
Яку суму витратять на друк бюлетенів

На оплату послуги друку заплановано витратити 166 мільйонів та майже 366 тисяч гривень. Це трохи менше, ніж, скажімо видатки бюджету Київської області – за один тиждень.

Таким чином середня вартість одного бюлетеня становитиме 2 гривні 75 копійок. Тож за вартість двох бюлетенів можна проїхатися у львівському трамваї, і ще залишиться 50 копійок здачі.

До речі:

Активіст з’ясував, що ЦВК не має відношення до рахунку, на який кандидати перерахували 110 мільйонів гривень

Добавить комментарий