ЧАС ОБРІЗАННЯ (для боржників)

Від цього у вас сльози не нагортаються на очі?

0
469

Якщо вам не пощастило потрапити у “червону зону”, газ та електрику тепер у вас можуть відрізати. В кращих традиціях сучасної шизофренії це назвали “СПРОЩЕННЯ процедури приєднання”.

В Україні 20 серпня набув чинності закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури приєднання до електричних мереж. ExPro пише, що цим законом офіційно знято обмеження на від’єднання населення за заборгованість з оплати вартості комунальних послуг, яка передбачалася законодавством про умови адаптивного карантину.
Видання зазначає, що до цих змін на період дії карантину та на термін 30 днів після нього заборонялося нараховувати пеню і штрафи за заборгованість за житлово-комунальні послуги і припиняти надавати такі послуги.

Наразі, згідно з поправками до законодавства, така заборона буде діяти тільки у тих регіонах, де встановлено “червоний” рівень епідемічної небезпеки, і постачальники мають право відновити від’єднання за 30 днів після того, як регіон вийде з “червоної” зони карантину.

“Таким чином, комунальні підприємства зможуть відключати боржників від газу, електроенергії та інших видів комунальних послуг. Щоб відновити подачу комунальних послуг у разі відключення, побутовим споживачам крім погашення заборгованості доведеться також сплатити послугу повторного підключення. Наприклад, в залежності від технічних умов та регіону витрати побутових споживачів на відключення від електроенергії за борги і повторного узгодження протоколу можуть становити від 600 до 2000 грн”, – зауважили у статті ExPro.

Станом на кінець червня 2021 року борги українців за комунальні послуги становили 66,4 млрд грн.

Але я закликаю продовжувати комунальний джихад, об’єднуватися та захищатися – фізично та юридично.

Бо згодом демократична, ринкова та квітуча України волею мудрої руки вільного ринку порине у холод та темряву…

Добавить комментарий