Фермера розорали… пустелю в Чернігівській області

0
1221

АГРАРІЇ НАСТУПАЮТЬ

Ні, це не пустеля Сахара. Сьогоднішній вітер підняв в повітря велику кількість піску з розораних земель навколо Семенівки. Останні місяці у районі справжній земельний бум. Розкорчовують та пашуть сільгоспугіддя, що заросли лісом, пасовища та неугіддя. Глибока оранка землі закопує тонкий родючий пласт наших грунтів та виносить на поверхню пісок. «Пилові бурі» навколо Семенівки,що ми спостерігаємо по відео-нагляду з 40-метрової вежі протягом останніх тижнів, як наслідок такого господарювання. Часто обробка землі ведеться впритул до земель держлісфонду. Від обробки сільгоспкультур ядохімікатами страджають узлісся. На окремих ділянках державна лісова охорона виставляє для землеобробників попереджаючи знаки, щодо заборони перепинати межі лісових земель.

Тотальна розораність території України, вирубка та відсутність лісосмуг, випалювання луків та степів + зміни клімату – все це призводить до вітрової ерозії та пильових бурь. Тобто РОДЮЧИЙ ШАР ЗЕМЛІ просто здуває.
Київ знову потерпає від екологічного лиха. Природа знову натякає нашим депутатам, що потрібно щось робити…

Мало земельки. Треба ще більше соняшника та кукурузки.
Це те, про що пише Ерік Райнерт (його навіть вже Романенко цитує) – сільське господарство – це діяльність з спідною (убывающей) віддачею. Підняти надходження цієї галузі через зростання ефективності вже неможливо. Тільки через збільшення виробничих площ… За рахунок природних територій.
Безглуздя в тому, що знищують природу навіть на непродуктивних землях, посилюючи негативний ефект на довкілля…

Добавить комментарий