Музей Бандери

0
1039

Місце проживання родини Степана Бандери в с. Воля Задеревацька. Тут вас чекає цікава екскурсія про відому історичну особистість. Проводить родичка Степана Бандери. Одне зауваження – трохи заполітизовано. Професійний екскурсовод повинен зосереджувалися на фактах, відокремлюючи їх від особистого відношення до подій. Екскурсія безкоштовна, за добровільну пожертву на розвиток музею…

Що цікаво – життєвий шлях Бандери та його здібності як лідера української визвольної боротьби загартувалися саме в період польської окупації частини України, а не з “москалями”. Про це чомусь не згадується ані в радянських, ані в сучасних історичних підручниках. Не доречно, мабуть. Бо півкраїни наразі працює в “країні-агресорі”.

Діяльність польського окупаційного режиму мала на меті знищення національної свідомості українців у Західній Україні.

Польські політики інструментом “консолідації держави” обрали терор та утиски, чим спричинилися до ксенофобії між обома націями, яка вже за кілька років вилилася в жорстоку війну. Війну, яка розпочалася під час Другої світової і протривала на кілька років довше… Детальніше тут

Ще один цікавий факт, про який я дізнався – УПА друкувала власні гроші, локальну валюту, якою розплачувались з селянами за постачання продуктів. Ці кошти ретельно ховались та зберігались. Гарантувався обіг та вартість цих банкнот у разі перемоги та створення незалежної України. Тобто, це був фактично кредит селянства українському війську. Це працювало тоді, тож буде працювати і сьогодні.

Будь я причетний до цього музею, я б не дозволив сміттю на території псувати вигляд та імідж історичного місця. Але тут всім, схоже байдуже. Тому все захоплення та гордість, яке виявляють працівники та місцеві, виглядає як ліцемірство. Пишаємось Бандерою, який поклав життя за Україну, але самі зробити Україну трохи чистішою не здатні. Може ми просто звикли до непотрібу і вже перестали помічать?

Не вистачає нам, українцям, ретельності, досконалості, уваги до деталей.

Пам’ятники Бандері в західній Україні:

Добавить комментарий