СОЦІАЛІЗМ! СОВОК! Це ми вже проходили!
Мудра рука вільного ринку у виконанні Німеччини: Берлін заморожує оренду на п’ять років. “Це централізована планова економіка!” – пише польська газета.

Коаліційний уряд Берліна погодив законопроект, який запровадить п’ятирічну заборону на підвищення орендної плати за орендовані квартири.

Закон почне застосовуватися з початку 2020 року. Він стосуватиметься 1,5 мільйона квартир у Берліні, де 85 відсотків жителів є орендарями. У п’ятницю (18.10.2019) ввечері, після кількох годин переговорів, керівники міста, соціал-демократи, зелені та ліві домовилися про деталі спірного проекту, що є відповіддю на занепокоєння мешканців, пов’язані зі швидким підвищенням орендної плати та джентрифікацією; З 2008 року середня орендна плата в Берліні зросла більш ніж удвічі – до понад 11 євро чистими за квадратний метр орендованої квартири.

Згідно з законопроектом, орендна плата буде заморожена на рівні 18 червня 2019 року. З 2022 року можливе зростання на 1,3% з урахуванням інфляції. Збільшення внаслідок модернізації будівлі було дозволено, але не більше 1 євро за квадратний метр. Власник повинен буде отримати дозвіл на збільшення. Закон супроводжується таблицею максимальних ставок оренди, які застосовуватимуться до нових договорів оренди. За попередньою інформацією, ставки можуть коливатися від 5,95 євро до 9,80 євро за квадратний метр залежно від року будівництва та обладнання.

Детальніше

Ось так – для дурнів ми розкажемо про необмежений “вільний ринок”. А для себе – регуляції, планування, та необхідні обмеження з урахуванням інтересів суспільства!

Добавить комментарий