Екологічний фонд: чому 450 мільйонів гривень нікому не потрібні?

0
2824

Якщо я привернув вашу увагу, то продовжу. На попередній пост “Візьми гроші з екофонду” мало хто звернув свою увагу, а дарма.

Cитуація, про яку я кажу, по суті, абсурдна: в державі, зокрема – в нашій області є гроші на вирішення великої кількості екологічних питань – тих, що нас турбують, але жодна людина не витрачає зусиль, щоб їх звідти отримати!

Це при тому, що багато громадських організацій витрачають купу часу та зусиль на написання грантових пропозицій від закордонних донорів – це повноцінні, детально опрацьовані бізнес плани з бюджетами, прорахованими до копійки. Ефективність такої роботи зазвичай складає менше 5% – саме така кількість заявок отримає позитивний результат. Тобто 95% енергії витрачаться в пустую.

Але ж ми наполегливо продовжуємо це робити, при цьому не хочемо скористатися можливістю, яка є під носом – 450 мільйонів гривень з Екологічного фонду області. Це наші гроші, в нашій державі. І отримати їх набагато простіше. Так, ми можемо стикнутися зі спротивом чиновників та бюрократів. Але в міжнародних донорах сидять такі ж самі чиновники та бюрократи, які так само розглядають наші пропозиції на власний розсуд. Більш того, вони зазвичай не дають навіть відповіді, чому нам відмовлено! Це неможливо при взаємодії з нашою владою!

Тож чому ми боїмося скористатися шансом отримати те, що передбачено законом? “Не дадуть”. Можливо, але я вірю в святу силу Фейсбука. Не дадуть – ми розкажемо про це. Вони всі там ТИМЧАСОВІ. Чим більше зради в інформаційному просторі – тим скоріше їх буде змінено. І #команду_рєзніченко, і керівників департаментів. Прийдуть інші – будемо працювати з ними, або знову міняти!

Я за прискорення кругообертання посадовців у природі – кожен, хто був при владі і не проявив себе – нехай отримає довічне клеймо “ледаря та хабарника”.

Наведу простий приклад (скриншот).

На годування однієї собаки в приюті потрібно 250 грн. на місяц. Це тільки їжа, а ще є комунальні послуги та оплата людей, які там працюють. Є 450 мільйонів, але Приют “Друг” стоїть с протягнутій рукою: “допоможіть люди добрі”. Між іншим, постановою кабміну прямо передбачено можливість фінансування таких закладів:
49-1. Будівництво та облаштування притулків для утримання безпритульних тварин.

Якщо 450 мільйонів не годують одних собак, то вони йдуть на годування інших, просто тому, що цією можливість не скористалися чесні люди

До чого я закликаю. Ми повинні створити НОВУ ГРОМАДСЬКУ ОРГАНІЗАЦІЮ “Спільнота захисників екофонду” (накшталт “Захисників нерухомості Варшави”), яка об’єднає зусилля у розробці правової позиції та методичних рекомендації для отримання фінансування на природоохоронні проекти з екологічного фонду та ретельним наглядом за доцільністю використання цих коштів!

Уявіть собі, просто уявіть – за останні три роки 1 МІЛЬЯРД 200 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ екофонду безконтрольно просто злились в унітаз – саме так можна охарактеризувати їх ефективність Якщо громадськість доклала б зусиль до контролю за цим процесом, можливо притулкам “Друг” не треба було б рахувати копійки…

ЛАЙК И РЕПОСТ! Тегніть усіх зацікавлених.

Добавить комментарий