Поляки хочуть відновити замок та костел у Тернопільській області

0
2850

Польські інвестори зацікавились відновленням Червоногородського замку в урочищі Червоному, поблизу села Нирків Заліщицького району, а також костелу св. Станіслава. Про це пише інформагентство «Галас».

Місцева влада готує історичну довідку про ці пам’ятки і згодом її передадуть польській юридичній компанії, яка на міжнародному рівні шукатиме спадкоємців замку і костелу.

Якщо законних власників не зможуть знайти протягом найближчих трьох місяців, польські інвестори зможуть почати роботи по відновленню історико-культурного пам’ятника.

Ці архітектурні об’єкти становлять інтерес для Польщі, оскільки останнім господарем замку був польський шляхтич Кароль Понінський.

Відомо, що на відновлення замку і костелу потрібно близько 10 млн доларів. У цю суму входитиме і ремонт майже 100 м дороги перед пам’ятками і вкладання бруківки перед замком і костелом.

Як повідомили у районній адміністрації, поляки хочуть інвестувати у Заліщицькому районі, бо їх зацікавило спорудження вітрових електростанцій на схилах Касперівців, Синькова і теплової електростанції, з використанням сонячної енергії, поблизу Ниркова.

Окрім інвестицій у відновлення історичних пам’яток та виготовлення електроенергії поляки намагаються налагодити співпрацю із заліщицькими аграріями. Зокрема, вони готові надати свою техніку та насіння, аби вирощувати в регіоні сою і кукурудзу.

Это очень крутая новость. Красный замок в селе Ныркив, Тернопольской области – это уникальный объект архитектуры и уникальное место в ущелье, с водопадом.
И разрушился он совсем недавно -4 года назад. Потому что всем было пофиг, потому что власть не была в состоянии распорядиться уникальным достоянием, доставшимся в наследство просто нашару… Как, в общем то, и остальные объекты на западной Украине, из года в год приходящие в упадок. Не нашлось жалких нескольких миллионов долларов. Всем было плевать, сверху до низу. Пока, наконец, не пришло поляки. Ходили слухи, что Фирташ вообще хотел затопить ущелье, построив там ГИДРОЭЛЕКТРОСТАНЦИЮ. Воистину, человеческой алчности нет предела…

Вот, как выглядит это место сейчас. Кто не был в Ныркове – не пропустите этим летом!

Добавить комментарий