Громадським інспекторам вдалося притягнути до відповідальності випалювачів с/г угідь

0
1355
Як повідомлялось раніше, під час громадського природоохоронного рейду на Кіровоградщині, громадськими інспекторами е-Екології було виявлено два факти випалювання пожнивних решток після збору врожаю, в Знам’янському та Олександрівському районах.
Інформацію про дані, непоодинокі випадки (див. тут і тут), було внесено до Регіонального онлайн реєстру екопроблем Кіровоградщини та направлено відповідні звернення до органів місцевої влади для визначення: кому належать (хто є орендарем) відповідних земельних ділянок і чому не вживаються всі необхідні заходи щодо запобіганню випадкам невиконання природоохоронного режиму використання земель. Крім того, до Держекоінспекції у Кіровоградській області було передано всі наявні матеріали про можливі порушення, з метою вжиття заходів, передбачених чинним законодавством.

Внаслідок таких злагоджених дій громадських і державних природоохоронців, за самовільне випалювання пожнивних решток на території Олександрівського та Знам’янського районів Кіровоградської області, посадових осіб, відповідальних у вчиненні порушень природоохоронного законодавства, притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.53 та ст.77-1 КУпАП і накладено штрафи у розмірі 1190 гривень.
Цікаво, що напередодні Голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко наголосив на тому, що потрібно посилити штрафні санкції щодо тих, хто спалює стерню на прибраних від врожаю полях. Про це очільник області клопотатиме перед Кабміном, про що Сергій Кузьменко повідомив на ранковій апаратній нараді в ОДА 22 серпня, інформує УНН.
На думку фахівців е-Екології, проблема з “випалювачами” полягає не стільки у розмірі санкцій, скільки у неможливості їх застосування, оскільки саме місцеві органи влади, з невідомих причин, дуже неохоче, а іноді й відверто ігноруючи вимоги чинного інформаційного законодавства, надають інформацію про орендаря (власника) земельних ділянок – який не вживає жодних заходів щодо попередження чи припинення подібного характеру порушень.

Добавить комментарий