Захищати природу стає небезпечною справою

0
1399

Складається враження, що тиск на людей, які намагаються захищати природу, поступово зростає. Після пасквілів на директора НПП «Дворічанський» М.О Височина наступною жертвою стає д.б.н, професор, проректор з науки ДДАЕУ, голова Дніпропетровської обл.організації Всеукраїнської екологічної ліги Грицан Юрій Іванович. Грицана я знаю не один рік і можу сказати, що він є науковцем, для якого наука та етика є нероздільними. Це вчений, якого цікавить практичний результат біолого-екологічної науки – збереження природи! У прикріплених файлах лист голови компанії «Агропромінвест» пана Сідаша до ректора ДДАЕУ Кобця, де він закликає вплинути на діяльність Грицана Ю.І. через його позицію щодо будівництва звіроферми з вирощування норок. Все в «найкращих» радянських традиціях – написали скаргу на роботу.

Хто захоче той зможе прочитати 6 сторінок «аналітики» норководів, але цікавим є один факт, який може бути невідомим тим, хто не в курсі подій. Головною вимогою саме природоохоронців є НЕДОПУЩЕННЯ БУДІВНИЦТВА ЗВІРОФЕРМИ в ЗАПОВІДНОМУ ЯДРІ майбутнього НПП. Але ви не знайдете в цьому листі навіть таких слів, як «заповідне ядро» чи «НПП». Суцільна підміна понять та вимог, адже питання не в тому скільки норок можна розводити на звірофермі, і як вони впливають на довкілля, а в тому, що не можна будувати будь-що в заповідному ядрі майбутнього НПП. Немає значення як впливають норки на екосистему, якщо саму екосистему зрівнюють із землею та закатують в асфальт!

В листі згадується РЛП «Петріківський», хоча є указ президента про створення НПП «Орільський» і саме його мають там створити. Відбувається цинічне викривлення дійсності в кращих традиціях кісельовщини. А оскільки Ю.І. Грицан та його колеги вже не один місяць чинять спротив будівництву звіроферми на території майбутнього НПП, то почався вже тиск на конкретних людей. Невже ми залишимо це без реакції? Вчора Височин, сьогодні Грицан, хто наступний?

Олексій Бурковський

Добавить комментарий