Україна за 3 роки навіть не намагалася розірвати «кабальні» газові угоди з Росією

0
366

Питання щодо перегляду угод на поставку газу від 19 січня 2009 року між «Газпромом» та «Нафтогазом України» у Столькгольмі урядом України жодного разу не ініціювалося.

Про це «Українській правді» повідомив директор юридичної компанії Lions Litigate кандидат юридичних наук Станіслав Батрин, який звернувся з позовом до Кабміну щодо визнання недійсними газових контрактів з Росією.

За його словами, чергове засідання у справі відбулося 28 травня під головуванням судді Окружного адмінсуду Києва Кобилянського.

«Не будемо приховувати, що одне з найважливіших завдань у справі полягало у зборі інформації, яка від суспільства прихована на найвищому рівні», — заявив адвокат.

«Виявляється, між «Нафтогазом» та «Газпромом» до контракту № КП від 2009 року таємно від суспільства укладено 21 доповнення, а до контракту № ТКГУ від 2009 року — 18 доповнень», — зазначив він.

«Отже, президент як голова РНБО і Секретар РНБО Раїса Богатирьова визнали, що саме ці контракти є реальною загрозою національній безпеці. Микола Азаров на допиті у Печерському райсуді Києва зазначив, що дані контракти є абсолютно невигідними для України та ведуть державу до банкрутства», — продовжив адвокат.

«Проте, замість того, щоб визнати угоди недійсними в арбітражі на підставі п. 8.2. Контракту №КП, відповідальні суб`єкти тільки утверджують їх дію з тим, щоб у арбітражного суду зменшилися можливості до захисту Української сторони», — сказав Батрин.

Окрім того, адвокат зазначив, що «насправді питання щодо перегляду контрактів у Столькгольмі за 3 роки навіть не ініціювалося».

https://www.pravda.com.ua/news/2013/05/29/6990919/

Добавить комментарий