Новий Зелений Курс має стати основою стратегії в Україні

0
1708

Партія Зелених України взяла участь у 13-му з’їзді Європейської Партії Зелених, що проходив з 8 по 10 жовтня в столиці Естонії – Таллінні. Партія Зелених України – єдина партія в нашій країні, що є членом Європейської Партії Зелених з моменту її заснування. На з’їзді ПЗУ представляв заступник голови Павло Хазан.

Основним результатом 13-го з’їзду стала розробка та прийняття стратегії макроекономічного розвитку Європи в рамках Нового Зеленого Курсу — політичної програми Європейських зелених, що вперше була запропонована напередодні останніх виборів до Європейського парламенту та отримала підтримку громадянами країн Європейського Союзу.

Суть програми полягає в тому, що основою сучасної європейської економіки має стати концепція сталого розвитку, рівноправ’я між розвинутими країнами та тими, що розвиваються, а також рівні можливості теперішніх та прийдешніх поколінь, гендерний баланс, солідарність та духовність.

Однією з основних задач, що були поставлені впродовж з’їзду, став розвиток зеленої макроекономічної політики, де перший крок – це зміна головного макроекономічного показника (критерію порівняння країн), а саме — валового внутрішнього продукту (ВВП). Недоліком ВВП є перш за все те, що він не є інтегральним показником благополуччя країни. Таким чином країни, основним джерелом доходів яких є виробництво зброї, або інтенсивне використання вичерпних ресурсів (газ, нафта, вугілля) чи атомної енергії, будуть першими за показником ВВП, але будуть перебувати позаду за інтегральним показником розвитку людини (human development index).

Впродовж з’їзду депутат Європарламенту, речник Європейської Партії Зелених Філіпп Ламбертс зазначив, що зелені запропонували систему показників, що відображають комплексний розвиток країни, з урахуванням економічного, соціального та екологічного аспектів. На сьогодні доведено, що причиною світової фінансової кризи стала безконтрольна діяльність фінансових ринків. Зелені вважають, що фінансові ринки мають перш за все слугувати інтересам громадян, а не наповнювати реальну економіку незабезпеченими грошима.

Під час обговорення макроекономічного курсу зелених Павло Хазан зосередив увагу делегатів на комплексному впливі Міжнародного Валютного Фонду на країни, що перебувають поза межами Європейського Союзу. Зокрема, через вимоги МВФ в Україні планується збільшити пенсійний вік. Велике занепокоєння викликає повна відсутність участі громадськості у процесі моніторингу використання кредитних ліній МВФ. На сьогодні для повернення нинішнього кредиту український уряд вимушений брати наступний, що зрештою призводить до економічної залежності. При цьому інтегральні показники розвитку людини взагалі не беруться до уваги.

Беручи участь у робочих групах та на зустрічі лідерів зелених партій Європи Павло Хазан докладно розповів про політичну ситуацію в Україні загалом, зміни, що відбулися після президентських виборів, а також надав інформацію щодо виборчої кампанії ПЗУ на місцевих виборах.

Добавить комментарий