Відкритий лист до української Інтернет–спільноти

2
3081

Асоціація учасників електронного бізнесу України звертає увагу органів державної влади, Президента та Прем’єр-міністраУкраїни, кандидатів  у Президенти, а також всю Інтернет-спільноту на чергове беззаконня з боку уповноважених державних правоохоронних органів України.

19 листопада 2009 року, в місті Дніпропетровськ, у одного із кабельних Інтернет-провайдерів регіону було здійснено силове вилучення серверного обладнання, на якому розміщувалися  інформаційні ресурси комерційних і громадських структур. Такі дії відобразилися на роботі компанії ColoCall – першого українського Інтернет–провайдера, який спеціалізується на розміщенні інформації в мережі Інтернет. Люди в масках та зі зброєю, «прикриті» рішенням суду, спричинили зупинення робочого процесу багатьох компаній – клієнтів Інтернет–провайдера ColoCall, в тому числі і офіційного сайту громадської організації Асоціації учасників електронного бізнесу України та компаній членів Асоціації. Щодо роз’яснення ситуації яка склалася, компанія ColoCall повідомляє своїм клієнтам таку інформацію:

«Сьогодні 19.11.2009, близько 10 години ранку співробітниками СБУ міста Дніпропетровська була розпочата операція по вилученню обладнання в будівлі наших партнерів. У зв’язку з цим вся будівля, в тому числі і наш технічний майданчик (в 10:47), повністю знеструмлено.

У даний момент ми вживаємо всіх заходів для якнайшвидшого відновлення сервісу в повному обсязі.

Будемо тримати Вас в курсі і повідомляти про розвиток ситуації.

Приносимо найглибші вибачення.»

За офіційними даними СБУ, у Дніпропетровську слідчими СБ України порушено кримінальну справу за фактом несанкціонованого збуту та розповсюдження інформації з обмеженим доступом (ст.361 КК України) одним з кабельних інтернет-провайдерів регіону.

19 листопада ц.р. у рамках кримінальної справи за постановою суду співробітниками СБУ проведено обшуки в технічних приміщеннях зазначеного підприємства. Під час огляду на серверному обладнанні інтернет-провайдера виявлено бази даних державних установ, що вміщують інформацію з обмеженим доступом і є власністю держави, більш ніж мільйон зразків комп’ютерних програм, фонограм та відеофільмів, які поширювалися з порушенням авторських прав.

Серверне обладнання, на якому розміщувалися  інформаційні ресурси, вилучено для проведення технічного дослідження та оцінки.

Асоціація учасників електронного бізнесу України та компанії члени Асоціації просить звернути увагу на безвідповідальне відношення співробітників спецслужб, по відключенню серверів компаній непричетних до заведеної кримінальної справи відносно одного із провайдерів регіону.

Можливо це перші кроки «влади» після прийняття нашумівшого закону «404», який досі визиває багато запитань і суперечок, тоді ці кроки неможливо назвати законними і конституційними. Це нахабство і типове  ігнорування правил і так тільки починаючого розвитку інформаційної мережі Інтернет в Україні.

На даний момент офіційний сайт Асоціації УЕЛБУ  https://uelbu.org/ та декілька сотень інших Інтернет ресурсів знаходяться в режимі «off-line».

Звертаємось до всіх учасників Інтернет бізнесу України, всіх хто не байдужий до майбутнього правомірного функціонування інформаційних технологій, та закликаємо об’єднати свої зусилля з метою протистояння беззаконню в нашій країні! Приєднуйтесь до обговорення проблематики на офіційному блозі Асоціації учасників електронного бізнесу України https://uelbu.blogspot.com/ .

Ми вимагаємо негайно, відновити роботу серверів та інших технічних засобів які відповідають за роботу веб-сайтів Асоціації та її членів.

З повагою,
Асоціація учасників електронного бізнесу України

Україна, 02002, м.Київ,
вул. Раїси Окіпної, 4 А, оф. 152;
Тел./ факс: 8 (044) 569-57-35
email: info@uelbu.org
www.uelbu.org

Обновлено:

2 КОММЕНТАРИИ

  1. почему так однобоко и банально перепечатан материал?

    для противовеса предлагаю напечатать рядышком и отзывы о деле провайдеров, которые были кинуты Фрегатом или рейдерски захвачены. Ведь акция против Фрегата, а не сайтов. сайты лишь оказались заложниками ситуации.

    Почитайте инфу в ИА Новый мост.

Добавить комментарий