Кущ опять написал какую-то чушь про землю в Польше

0
665

Цитата:

Качинський і його політична сила Право і справедливість зробили ставку на продуктивну, консервативну частину традиціоналістського суспільства.
В сільському господарстві ставка ПіС на дрібних і середніх фермерів, сіль землі.
Саме тому ПіС так міцно стоїть на землі, забезпечуючи Польщі одну з найбільших в ЄС динаміку зростання.

І народ обирає ПіС не по приколу. Польща обрала інших шлях, ніж ми.

Сільське господарство цієї країни останнім часом переживає небувалий розквіт, абсорбуючи десятки тисяч шукачів робочих місць, в тому числі і з України.
Стаття 23 Конституції Польщі базує право власності на землю на сімейній формі власності, яка є домінуючою.

Фермер, rolnik, є центральним суб’єктом, навколо якого будується вся система земельних відносин.

Середній розмір ферми в Польщі – до 300 га, таких господарств близько 60%, і вони виробляють до 20% всієї продукції галузі.

Державну політику в сфері земельних відносин реалізує спеціальне агентство.
Всі земельні наділи продаються через аукціони.

Причому покупець-фермер може оплатити тільки 20% від ціни продажу.
Решта суми виплачується піврічними платежами протягом 30 років, якщо створюється нове аграрне підприємство, і 20 років, якщо модернізується діюче.
Середньорічний оборот ринку земель становить 300-400 тис. га, 80% угод – до 100 га.

Ефективність польської моделі підтверджується і високим рівнем капіталізації – середня ціна 1 га землі становить близько 2000 євро.

У чому ж причина успіху польської моделі?

Польща у якості домінанти поставила соціокультурне визначення землі в системі суспільних відносин.

Це вам не йоб…ті на всю голову “реформатори”, які у нас виписали на дві сторінки формату А4 одну з найсклалніших реформ – земельну, сформувавши передумови для монополізації аграрного ринку.

У нас земельною реформою займались люди, які не зможуть відрізнити бика від корови і які від сільського господарства такі ж далекі, як свиня від Місяця.
Інфантильне суспільство за все має платити.

Иногда думаю, что лучше б ему про церковь писать.
Любая западная статья содержит кучу ссылок на источники. У него – ни одной. Ну откуда весь этот бред про размеры наделов и оборот?

Я попросил прокомментировать эти цифры польского журналиста, моего друга Михала Козака. И вот что он написал:

Сама система со ссылкой на Конституцию верна. Но про размер и условия продажи какая-то чушь. Средний размер одного “господарства ролнэго” в зависимости от региона от нескольких до 20-30 га. по стране в целом 11,32 га

Про годовые обороты рынка земли точно бред – даже в пиковые годы государство продавало чуть больше 100 тыс., а селяне, как правило, очень редко прощаются со своей. Так что 300-400 тыс. – никогда такого не было.

Про аукционы тоже бред – на аукционах только госземли, у нас государство не занимается ценами частной земли, его заинтересованность только в контроле – чтобы не покупали спекулянты. 

Ну и про цены земли бред, у нас за га надо заплатить уже в среднем 13 000 евро, а за чернозем и 20 000 евро.  Полистайте тоже рапорт Найвыжшей Избы Контроли с 2019, там куча полезной информации. OBRÓT NIERUCHOMOŚCIAMI ROLNYMI

  • Михал Козак

 

Добавить комментарий