Українська мова скрізь різна

0
687

Українська мова скрізь різна. Я проїхав від сходу до заходу, від півдня до півночі, спілкуючись з сотнями людей – ніхто не говорить літературною українською.
Полтавщина, Харків, Дніпро, навіть сусідні регіони – галичани, гуцули, закарпатські русини. Таке враження, що з нами українською вони намагаються говорити тільки із ввічливості. А тут же поряд між собою чешуть на якомусь неймовірному діалекті, який я ледь на 20% розумію.

В майже кожному дрібному селі тут по ТРИ церкви – католицька, греко-католицька, православна. Немає ніякої “єдиної церкви” і ніхто ніц цим не переймається – кожен молиться як йому краще.

Немає ніякої реєстрової української мови, немає ніякої української “титульної” нації, як би нам це не продавали псевдопатріоти. Ніхто не скаже вам, де закінчується українець, і починається поляк, румун, угорець чи білорус.

Нас об’єднує дещо інше – наша земля, наш суспільний договор і наш економічний інтерес.

“Наші прадіди, не були заможні, але культуру для нас зберегли, культура нації, то її фундамент для заможності, а не навпаки”

Культура не зберігалась, культура ФОРМУВАЛАСЬ протягом століть, і вона скрізь різна Україною, так як формувалась під впливом інших народів та образу життя. Українці були і багаті і бідні – не треба узагальнювати. Вони жили у містах і у селах. І культури там теж різні.

Я не розумію що таке “культура нації”. Що взагалі таке “українська нація”? Де вона починається і де закінчуються? На Закарпатті (яка було і під чехами, і мадярами? В Криму? Може на кордоні з Польшею? А може у Сумах, чи Харкові? А може в Белгороді та на Кубані, які теж були українськими? Немає навіть єдиної української мови!
Розповіді про єдину українську націю – це міф.

Премьер-министр Канады говорит на 2 государственных языках. И оба – не канадские.


В США беженец с Украины Алексей Шинкаренко устроил поджог центра ДНК-исследований в Калифорнии после того, как узнал, что согласно результатам исследования, он украинец менее чем на 10%, – сообщает во вторник, 12 сентября, телеканал Аль Джазира.

В сюжете телеканала говорится, что «тест показал, что беженец с Украины Алексей Шинкаренко в первую очередь поляк, а украинской и русской крови в нем поровну, в общей сложности – 10%. Разочарованный результатом Шинкаренко, уверенный в ошибочности результата, потребовал от ДНК-центра вернуть ему уплаченные деньги. Однако, лаборатория возвращать деньги отказалась, и тогда он решил отомстить калифорнийским генетикам с помощью поджога».

На 42% поляк, на 6% русский. Где же она, “украинская нация”, начинается и заканчивается? Написал на эту тему несколько статей, но они не нашли понимания у аудитории, только оскорбления и срач.
В США назвали “самопровозглашенного украинца” дикарем. Ну да – это они и есть: те, кто борется с церквями и языками, сносит памятники, сжигает книги и отрекается от истории.
Теперь его посадят в тюрьму, где самое место фанатикам и неадекватам. Жаль только, что у нас таких садят на должности министров и депутатов…
По этой причине скоро будут мерять черепа, осталось недолго.

Добавить комментарий