Українська мова скрізь різна

0
261

Українська мова скрізь різна. Я проїхав від сходу до заходу, від півдня до півночі, спілкуючись з сотнями людей – ніхто не говорить літературною українською.
Полтавщина, Харків, Дніпро, навіть сусідні регіони – галичани, гуцули, закарпатські русіни. Таке враження, що з нами українською вони намагаються говорити тільки із ввічливості. А тут же поряд між собою чешуть на якомусь неймовірному діалекті, який я ледь на 20% розумію.

В майже кожному дрібному селі тут по ТРИ церкви – католицька, греко-католицька, православна. Немає ніякої “єдиної церкви” і ніхто ніц цим не переймається – кожен молиться як йому краще.

Немає ніякої реєстрової української мови, немає ніякої української “титульної” нації, як би нам це не продавали псевдопатріоти. Ніхто не скаже вам, де закінчується українець, і починається поляк, румун, угорець чи білорус.

Нас об’єднує дещо інше – наша земля, наш суспільний договор і наш економічний інтерес.

“Наші прадіди, не були заможні, але культуру для нас зберегли, культура нації, то її фундамент для заможності, а не навпаки”

Культура не зберігалась, культура ФОРМУВАЛАСЬ протягом століть, і вона скрізь різна Україною, так як формувалась під впливом інших народів та образу життя. Українці були і багаті і бідні – не треба узагальнювати. Вони жили у містах і у селах. І культури там теж різні.

Я не розумію що таке “культура нації”. Що взагалі таке “українська нація”? Де вона починається і де закінчуються? На Закарпатті (яка було і під чехами, і мадярами? В Криму? Може на кордоні з Польшею? А може у Сумах, чи Харкові? А може в Белгороді та на Кубані, які теж були українськими? Немає навіть єдиної української мови!
Розповіді про єдину українську націю – це міф.

Премьер-министр Канады говорит на 2 государственных языках. И оба – не канадские.

Добавить комментарий