В Лубенському районі – екологічна катастрофа!

0
933

Сьогодні ми знову підняли дрон, щоб з’ясувати ситуацію. І схоже за п’ять днів стан пожеж тільки погіршився – тління розповсюдилось на ще більшу площу. В МНС нам повідомили, що щоденно працюють 4 машини, сьогодні обіцяли надати ще бульдозер, але вже видно що з гасінням не справляються.

Сьогодні зранку взагалі дихати неможливо, смог накрил величезну територію, влючаючи частину Лубнів і Засулля – мешканці скаржаться на проблеми с диханням, нудоту, головний біль. Безвітря призводить до того, що дим не розсіюється, а стелеться по землі. Останні декілька днів ці села живуть як в газовій камері. Але, якщо підніметься вітер, то пожежа буде поширюватися ще більшими темпами – вітер спричиняє швидке розгоряння торву Ця проблема потребує негайної уваги районної та обласної влади! Стражають люди, унікальні природні території.

Дим – продукт горіння торфу – являє собою пахучу і видиму на око світло-сіру суміш продуктів горіння горючих органічних матеріалів, що містить суміш газів, парів і твердих речовин (розмір яких складає від 20 до 400 мікрон), що утворюється при більш-менш неповному згорянні палива. Тому, коли горять торфовища виходить цілий “букет” продуктів горіння, що містять не тільки окис вуглецю, але також шкідливі горючі сполуки, що містять вуглець, водень і частиною кисень і азот, та сажу.
Найважливішою особливістю торф’яних пожеж є те, що вони розгоряються і поширюються дуже повільно, але можуть тривати дуже довго – протягом багатьох місяців, а іноді навіть протягом декількох років.

Торф не горить відкритим вогнем – він тліє, виділяючи велику кількість диму. Тління торфу може тривати навіть взимку, оскільки осередки безпосереднього тління виявляються прикритими від холоду вищерозташованими шарами торфу або торф’яної золи. Лише ретельне перемішування тліючого торфу з великою кількістю води або снігу здатне зупинити процес тління.

Причиною виникнення торф’яної пожежі в переважній більшості випадків є людина. У зв’язку з тим, що тління торфу спочатку розвивається повільно, від виникнення до виявлення торф’яної пожежі часто проходить тривалий час – тому причини і винуватці торф’яних пожеж часто залишаються невідомими. Однак, основні причини таких пожеж відомі:
– пали сухої торішньої трави,
– залишені без нагляду багаття,
– кинуті сірники і недопалки,
– тліючі пижі з горючих матеріалів.

Мешканці говорять, що пожежу могли спричинити міслівці, які підпалюють траву щоб вигнати тварин на відкритий простір для “зручного полювання”.

Підпалити легко. Загасити важко!

Підпал трави, спалювання бадилля та сміття з кожним роком буде приводити до все більш тяжких наслідків. Зміни клімату, погіршення екології, зменшення природних територій, масштабні лісові пожежі. Ми більше не можемо дозволити собі “робити, як діди робили”. Часи і довкілля змінились. І ми мусимо змінити свої звички та “традиції”.
Спалювання рослинності повинно стати соціально несприйнятним!

Добавить комментарий