80% лісів зникли на Мадагаскарі протягом 6 років після початку земельної реформи.

Згідно доповіді міжнародної місії “Land grabbing in Madagascar: echoes and testimonies from the field – 2013”, відкриття ринку землі перетворилося в масштабне захоплення землі іноземними корпораціями та фондами, що по суті призвело до економічного колоніального захоплення країни.

Мадагаска є однією з найбагатших за мінеральними ресурсами країною регіону. За даними цієї доповіді, проект захоплення землі острова іноземними інвесторами і доведення його до екологічної катастрофи реалізувався через багаторічну і трагічну історію:

 1. 2005 р. Початок – земельна реформа і запровадження ринку землі з анонсованою видачею сертифікатів на право власності на землю місцевим жителям в умовах відсутності ефективних сильних правових інститутів. Це не дозволило цивілізовано і прозоро передати право власності на землю всьому населенню і захистити його, як було обіцяно.
 2. 2008 р. Наступним критичним кроком було обговорення урядом Мадагаскару (режиму Марка Раваломанана) пропозиції підвеннокорейської корпорації Daewoo отримати в оренду на 99 років 1,3 мільйони гектарів сільськогосподарської землі для вибробництва пальмової олії та біопалива для експорту в Південну Корею.

 3. 2008 – 2009 рр. Коли в 2008 році це стало відомо суспільству, почалася революція і збройні протистояння, які призвели до падіння режиму і приходу до влади нового Перехідного уряду.

 4. 2009 – 2013 рр. Глибока економічна криза, продовольча криза, яка триває і донині. Незважаючи на перемогу революцчї і приходу до влади Перехідного уряду, нова влада фактично продовжила стиль управління свого попередника. В кінцевому результаті земля Мадагаскару і всі його величезні ресурси однаково потрапили до рук іноземних інвесторів, а громадяни країни залишилися дешевою робочою силою, що існує за межею бідності, і не в змозі купувати ті продукти, що вирощують на “своїй” землі.

У підсумку звіту міжнародної місії зазначається, що Мадагаскар був однією з найбагатших на мінеральні та природні ресурси країною із сталим прийнятним розвитком і відсутністю проблем голоду.

Земельна реформа, відкриття ринку землі без необхідних запобіжників проти придбання землі іноземцями і недбалого землекористування та прихід іноземних інвесторів, спричинили заволодіння ними практичної всієї землі острова, виснаження землі, мінеральних копалин, екологічні катастрофи, знищення 85% усіх лісів, висихання майже всіх річок та загострення проблем з водою, зростання безробіття та кількості біженців. І, як наслідок, виникнення продовольчої кризи та голоду.

Інформація взята з доповіді Crowford Institute, Institute for Clobal Research of Optimal Ways for Development.

Нажмите для доступа к USAID_Land_Tenure_Madagascar_Profile.pdf

https://agritrop.cirad.fr/561957/1/document_561957.pdf

4 КОММЕНТАРИИ

 1. КоломойЗЕр вам це і влаштує. Бо з таким тупим нарідом по цивілізованому як в Європі не можна. Нарід не зря вибирав Януковича. Це з зеленським тільки підтвердилось. Тупа жадібна біомаса, як батько зе казав))

 2. Ябув на Мадагаскарі в грудні 2019, три тижні. Центр, Схід і Захід країни. Жодних слідів ТНК не помітив. Але помітив, як населення масово вирубало ліси на власних ділянках, які належать їм. Тубільці бідні, аж сині, і , думаю, так було завжди. Стаття, яку Ви перепостили – маніпулятивна, просто по своєму переграні факти. Чого варти лише висновок, що продовольчі труднощі викликані “Наступним критичним кроком було ОБГОВОРЕННЯ урядом Мадагаскару (режиму Марка Раваломанана) пропозиції підвеннокорейської корпорації Daewoo отримати в оренду на 99 років 1,3 мільйони гектарів сільськогосподарської землі для вибробництва пальмової олії та біопалива для експорту в Південну Корею.”))) і ще одне – я був в період дощів, яких не було. Засуха. Оце реальна проблема Мадагаскару…

  • Гагарін теж був у космосі, но Бога там не бачив.
   Кожен комент типу, “я був на мадагаскарі, сидів у кав’ярні, але ніяких транснаціоналів не бачив” – це маніпулятивний комент. А в Україні ви їх бачите?
   Мені дуже смішно, коли люди посилають на власний досвід при обговоренні ГЛОБАЛЬНИХ проблем.
   А про дощі – дійсно цікаве спостереження.

Добавить комментарий