Права на свободу світогляду і віросповідання визначається безпосередньо у ст. 35 Конституції України. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноосібно чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність..

Згідно зі статею 161 Кримінального кодексу України, «умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, або образа почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, а також пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками»

  • караються штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Ті самі дії, поєднані з насильством, обманом чи погрозами, а також вчинені службовою особою, –

  • караються штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого”.

На жаль, дехто навіть не розуміє, що неповага до релігійних переконань наших співгромадян, на їх конституційне право на мирні зібрання та свободу віросповідання, розпалення релігійної ворожнечі не наближає нас до розбудови демократичної країни та європейських стандартів. А навпаки, повертає у совок та диктатуру.

Більшість активних громадян хочуть змінити країну. Але схоже, чомусь вважають, що зможуть зробити це, зневажаючи рівність усіх перед законами та Конституцією…

Добавить комментарий