Для України зараз як ніколи актуально вивчити негативний приклад Болгарії де відбулася транснаціоналізація

0
682

Для України зараз як ніколи актуально вивчити негативний приклад Болгарії де відбулася транснаціоналізація. Під впливом американських економічних радників і консультантів в Болгарії були проведені ринкові реформи, наслідком яких став розпродаж національних активів. Іноземцям були продані навіть електророзподільні мережі, до 2013 року Болгарія втратила 60% робочих місць, декілька болгар із – за високих комунальних тарифів скоїли публічний акт самоспалення.

Не можна також забувати того, що Болгарія була найбільшим експортером електроенергії на Балканах до вступу в ЄС. Після же вступу Болгарії до ЄС ця країна стала імпортером електроенергії, наслідком чого стало зростання цін на електроенергію для болгар. Після відключення реакторів на атомній електростанції “Козлодуй” Болгарія, як вважають болгарські журналісти, втратила 10 мільярдів євро. Дуже прикметно, що відключення реакторів було закріплено як зобов’язання в договорі про вступ Болгарії до ЄС.

Влада Болгарії вимушена була також заради вступу до ЄС погодитися на обмеження виробництва в сільському господарстві та промисловості. З точки зору багатьох болгарських експертів, вступ Болгарії до ЄС призвів до закриття багатьох промислових підприємств, вирізання худоби та вирубки садів і виноградників. Фермери в Болгарії вирощують лише те, що необхідно для ЄС за розрахунками Єврокомісії.

Важливо розуміти, що в ЄС для сільськогосподарської продукції діють квоти, введені для того щоб не було перевиробництва товарів. В ЄС жорстко регламентується скільки можна виробляти м’яса, молока, помідорів та іншої сільськогосподарської продукції. Наприклад, за надлишок сільськогосподарських продуктів в 2007 році Єврокомісія оштрафувала Литву, Латвію, Естонію, бо при вступі до ЄС ці країни зобов’язалися не створювати запасів продуктів. В Естонії, Латвії та Литві також дуже сильно постраждала рибна промисловість, бо ЄС встановлює квоти на вилов риби. Не можна оминути увагою і закриття Ігналінської АЄС, яка була головним джерелом струму для Литви. ЇЇ закриття було передумовою вступу Литви до ЄС не зважаючи на те, що вона по висновку МАГАТЕ входила до списку найбільш безпечних і надійних атомних електростанцій в світі. Так Литва з експортера електроенергії стала її імпортером. Розуміючи економічну вигоду від роботи високоприбуткової атомної електростанції, литовські політики намагались домовитись з ЄС про продовження її роботи, але євробюрократи не були зацікавлені подбати про національні інтереси Литви. Фактично, Литва під тиском ЄС нанесла великий удар по власній енергобезпеці.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь
Captcha verification failed!
оценка пользователя капчи не удалась. пожалуйста свяжитесь с нами!