Ринок землі

0
753

Це НЕ нормально і не позитивно. На мою думку, через багаторічне дослідження питання ринку землі, единий хто має право викупити землю у власника, отриману безкоштовно, мусить буде ДЕРЖАВА. Для того, щоб мати можливість забезпечити конституційне право на землю наступних поколінь громадян і продовольчу безпеку. Земля — не товар, це — життєвий простір. Більше її не стає.

Не треба узагальнювати державу. Держава це система та люди, які її очолюють. І ключове питання — чи обирають на ці посади тих, хто спроможен ефективно керувати народною власністю. І чому ж Укроборонпром збитковий? Тому що ті ланки державної влади які покликані наглядати за ефективністю та законністю — дозволяють свинарчукам-гладковським КРАСТИ. Державні підприємства Польщі та Китаю — найефективніші та найбільші платники податків в своїх країнах. То може питання не у формі власності? Я вам задам контрзапитання — які з приватизованих підприємств стали ефективними та сучасними (з тих що ще залишились) під керівництвом «ефективних приватних менеджерів». ЖОДНЕ. Без корупційної зв’язки з бюджетом, субвенцій, преференцій та дотацій жодне з них навіть не вижило б. Тоді питання — навіщо ми приватизуємо Облгази та Обленерго, щоб потім утримувати їх з наших кишень за допомоги оборуток типа Роттертам+?

Державні підприємства Польщі та Китаю — найефективніші та найбільші платники податків в своїх країнах. » До речі, у Польщі немає мараторію на продаж земель с/г призначення як в Україні. То може візьмемо приклад з Польщі і зробимо як там, а не «винаходити велосипед».

В Польщі мораторій таки є НА ПРОДАЖ ДЕРЖАВНИХ ЗЕМЕЛЬ. І це чітко визначено у відповідному законі (це зазначено в статті, там є посилання на закон). Та земля, що знаходиться в приватній власності не підпадає під «мораторій», але по факту, навіть те, що не називається «мораторій», але виглядає як мораторій» — то це є мораторій. Якщо ви уважно перечитаєте перелік обмежень, то зрозумієте, що продати приватну землю в Польщі фактично неможливо. Я знаю, що коїться в нашій країні з землею. Але це наслідки беззаконня і свавілля. І це геть не значить, що раз це відбувається, ми мусимо це дозволити робити законно!

Перше, що передує «вільному ринку» — це верховенство права. А не «право розпоряджатися своєю власністю». Потім — припинення війни. Виглядає якось по-дикунські — одні проливають кров, відвойовуючи нашу землю, а інші — її продають. Третє — це винесення питання продажу землі на референдум. Може годі вже корчити з себе експертів та варто людей спитати, чи згодні вони розпродати свою країну? Є багато громадян, що хочуть отримати землю, але не мають змоги, тому що вона зараз належить тим, хто не бажає на ній працювати, і хоче її продати. Але ми всі рівні в конституційних правах, якими КОЖНОМУ гарантовано право на землю. У статті 14 Основного Закону зазначається, що земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Згідно з вимогами даної статті право власності на землю гарантується. Але як гарантувати право на землю наступним поколінням, якщо земля буде в приватній власності та в решті решт консолідована у тих, хто має гроші — тобто 1% найбагатших людей землі та країни? Ця земля передавалася у спадок з покоління в покоління. А сьогодні все комусь належить. І вже нові покоління народжуються на планеті, на якій їм заборонено існувати, якщо тільки вони не працюють на тих, хто володіє планетою. Замислитесь над цим.

Тоді давайте введемо мораторій на продаж житла!

Ви не розумієте різниці між землею та житлом? Землі більше не стає — Бог її більше не створює. А житла можна побудувати стільки, скільки завгодно. Китай будує цілі міста, які стоять ПОРОЖНІ. Але бореться за кожен клаптик землі, навіть на воді https://alexey43.livejournal.com/3457370.html До речі, з певних умов мораторій (або обмеження) на оборот нерухомості також можливий. Прочитайте історію про те, як Польща прийшла то того, що треба згорнути «вільний ринок землі» і більше не задавайте дурних питань. Коли ви почнете писати власні статті, а не тільки коментарі, то нарешті почнете оперувати фактами та історичним досвідом, а не розповсюдженими нео-ліберальними штампами про начебто «вільну» та «саморегульовану» світову економіку. https://blogger.com.ua/2017/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%88%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%88%D0%BB%D0%B0-%D0%BA-%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8E-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%BD%D1%83%D1%82%D1%8C-%D1%81/

Власність не може використовуватися на шкоду людині і суспільство. Оскільки земля — це основне національне багатство (не тільки сучасних, але і майбутніх поколінь) право «розпоряджатися своєю власністю» у випадку землі повинно бути ОБМЕЖЕНО. Якщо хочешь продати землю — продай державі. Саме так це реалізовно в інших країнах, таких як Польща (та ін), де є повага до власності, але вона не є «священною коровою». І право розпоряджавтися землею обмежено діячим законодавством: кому і як продати, кому купити та в якій кількості.
Земля, на відміну від житла — не товар. Ії більше не виробляється. 

За деревами «вильного ринку» ліса (державної, продовольчої безпеки) не бачать. У нас свій шлях і досвід інших крайн повинен корисним знанням. Не обов’язковог його копіювати один к одному. Я ввадаж що розпайовання землі (як і промислова приватизація 90х) нічого не дала простому громадянину. Навапаки, позбавило його не тільки засобів виробництва, а й перспектив на гідне життя. Ті люди, що отримали пай (як і в 90ті — приватизаційний сертифікат) — не знають як ним скористатися і готові продати за умовну пляшку горілки. МИ бачимо, що приватизация ні до чого не призвела, окрім створення ФПГ. І не можемо зробити з цього висновки. З іншого боку є люди, такі як я, що бажають працювати на землі. І у відповіть на запитання «А де мої 2 ГА, гарантовані Земельним кодексом та Конституцією», отримають відповіль -«вільної землі немає». То ж я впевнений, що земля — це особливий обмежений стратегічний ресурс, який потребує особливого поводження державою для гарантування права ВСІХ громадян на землю та виключення спекулятивної складової. І це питання не вирішити простим зняттям мораторію та відкриттям «вільного ринку» який сам все врегулює…

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь
Captcha verification failed!
оценка пользователя капчи не удалась. пожалуйста свяжитесь с нами!