Кто скрывается за экспортом зерна?

0
290

Попробуйте разобраться с экспортерами зерна – вы нигде не найдете указание конкретной компании, которая переживает за свою собственность. Кричит украинское правительство от имени анонимных почему-то “украинских экспортеров”. Если все легально и в белую почему они молчат?

Тот, кто занимался международной торговлей, знает что такое условия INCOTERMS, кто отвечает за груз, на каком этапе. Груз, если идёт по легальной схеме, на каждом этапе застрахован – это первое, так что если никто не мутит схемы, кричать должны страховые компании, но они почему-то молчат.

Если всё “в белую”, но почему-то решили сэкономить и не застраховали груз на каждом этапе в зависимости от вида контракта – кричать должен кто-то другой: покупатель, поставщик или транспортная компания.

Если за состояние груза переживает его поставщик, груз должен быть отправлен как DAP, DPU или DDP, при этом без страховки. Так делается обычно при серых схемах, когда расчет идёт налом и продавец не хочет нигде светить реальную стоимость груза, которую пришлось бы указывать в страховых документах.

По поводу возмущения, что Польша позволяет себе что-то купить из России (хотя это мизер, как видно из графика). А как насчёт “начать с себя”?


То, что Россию выкинули из статистики последнего года, вовсе не означает, что мы ничего не покупает и не продаём. Сбу возбуждает дела за продажу России товаров военного назначения. А газ, даже когда он реверсом проходит “патриотическую очистку” в Европе и возвращается в Украину – от этого не перестаёт быть российским.
Двойные стандарты и лицемерие. А “плебс хавает” …

Подумали б, чью руку кусаем и чьи раскачиваете “ипсо”. Польша отдала Украине 30-40% вооружений и сегодня, по статистике, является крупнейшим торговым партнером!

Альтернативна думка.

І зерно не українців, і гроші не українців, і податки не в Україні…
Не потрібно за те зерно так убиватися. Воно не ваше і не наше. І заробіток від них не повернеться Україні і українцям. І хліб дешевий не буде від того. І на зброю то ніяк не вплине. Ви переймаєтеся за зерно фірм-прокладок, які створені для обходу усіх податків у ЄС і в Україні. Ви переймаєтеся за “бідних” бізнес-магнатів. Це те саме, що й як переймалися за бідний ДТЕК, який належить Ахметову, який дере бабки з кожного.

Замість проклинати поляків – може, варто спитати своїх царевичів, чому в них така німа й імпотентна позиція? Чому не оприлюднюють даних по кожному трейдеру? Де список кінцевих зернових бенефіціарів? Чому не ініціюють спільний із поляками моніторинг недобросовісних імпортерів?

Маю марну надію, що наведені нижче пункти трішечки розширять жителям бульбашки розуміння зернової проблематики. Для балансу:

  1. Це – в т.ч. СХЕМАТОЗНЕ зерно. Агроексперти його описують так: купив зерно за готівку, отримав оплату на закордонний рахунок – а далі валюта в Україну не заходить, бо ділки, даховані нардепами, часто кидають підприємство або роблять довідку про банкрутство партнера. Валюта в семизначних цифрах осідає за кордоном.
  2. Не Україна продає його, а зернотрейдери. Держава ще й ПДВ відшкодовує бенефіціарам, зареєстрованим у Люксембургах-Кіпрах-Кайманах.

  3. 1 млн тонн збіжжя по такій схемі було прокручено лише за 2 літні місяці.

  4. 5,2 млрд грн – таку суму збитків від митних махінацій на зерновій угоді озвучила СБУ ще торік.

  5. Мережа фіктивних фірм нараховувала 400 структур.

  6. Понад 300 фірм перебувають під слідством по несплаті податків на 140 млн доларів.

  7. Імпортери нашого зерна в країнах ЄС зареєстровані то на пацієнтів психдиспансерів, то на тікток-блогерів.

  8. Румунські розслідувальники ще торік розписали: половина укр.експортерів не подала жодної митної декларації, а більшість поданих документів обробили за 90 хв, тобто на оформлення однієї декларації – 9 хв.

  9. Wall Street Journal ще торік писав про такого собі п.Васькова – смотрящого по зерну.

  10. Термінали в Одесі належать компанії підсанкційного олігарха з росії Федоричева (володів московським «Динамо» і входить у список Форбс).

А в усьому іншому без змін: хліб – усьому голова, атож. Можна й далі плакати над розсипаним зерном, ніби воно ваше, їй-богу. Ніби з нього мали пекти дешевший для українців хліб, їй-богу.

Друзі, а хочете я розкажу вам скільки агрохолдинг платить звичайним селянам за оренду 2 га землі?
Отже, що таке пай, який роздали селянам в 90х? Це дві ділянки землі, площею приблизно 1,5-2 га. Одна з яких розподілилась як рілля, інша – сіножать. Тобто в однієї людини, яка все життя пропрацювала в колгоспі є 4 га землі.(+/-)
Знаєте, скільки зараз платить агрохолдинг за оренду 2га ріллі? 7 тисяч на рік. А сіножать? А сіножать теж перевели в ріллю але оренда цієї сіножаті, яка фактично стала ріллею, знаєте скільки коштує? 3000 гривень. Вдумайтесь в цю цифру. 3000 гривень за оренду 2 га землі. Ви собі уявляєте, ну уявляєте співставність завтрат на оренду, отим ніщо, що платиться селянам і прибутки, які з того отримуються. Не вами, ні. Плюс ще тих же селян травлять отрутою за те зерно цілий рік.
Ви взагалі це уявляєте, люди, коли постите сльозливі пости про українське зерно??? Яке воно в біса українське??????

 

О том, что Железняк несёт чушь, понятно любому здравомыслящему человеку.

Как рассказывает Зеленский, через границу с Польшей идёт всего лишь 5% украинского экспорта зерна а Железняк утверждает, что потери от этих 5% это 8 млрд гривен, получается в феврале от экспорта 95% зерна через другие точки появилось в бюджете 152 млрд гривен – так где эти деньги, на что их потрачено?

Добавить комментарий