“Мова – це генетичний код нації, який поєднує минуле із сучасним, програмує майбутнє і забезпечує буття праці у вічності” – це повна маячня. Популярна догма, без жодного підґрунтя, яка використовується свідомо або несвідомо для руйнації суспільства та пограбунку України. І ось чому.

Що таке “НАЦІЯ”? Визначення з вікіпедії говорить Нація — історична спільність людей, що складається в ході формування спільності їх території, економічних зв’язків, літературної мови, деяких особливостей культури і характеру, які складають її ознаки.

Спільноти бувають і менші за націю. Це глобальні корпорації, місцеві громади, невеличкі фірми та загальнодержавні громадські організації. Їх учасники говорять різними мовами, мають різні етнічні риси, релігійні переконання. Що їх об’єднує? Прагнення добробуту і суспільних благ. Мета, яку ефективніше досягати через об’єднання та спільний захист власних інтересів.

Саме такою є Україна, яка споконвіку стояла на перетині потужних імперій та світових цивілізацій – різномовна, різноетнічна, різнокультурна. Саме такою є Сполучені Штати Америки та багато інших країн, де мова ніколи не була притичиною, або “каменем спотикання” для громадян.

Єдина мова ніколи не була і не буде запорукою економічного добробуту. Але навпаки, економічний добробут громадян держави, що забезпечує їх всебічний гармонійних розвиток стане запорукою поваги до мови, історії і національної культури нації, яка довела свою здатність до процвітання!

Одного разу я провів 30 хвилин в невеличкому магазині на Закарпатті, прислухаючись до того, як спілкуються з продавцем місцеві жителі. Я зрозумів чи не менше 30% того, що вони говорять… Тож твердження, що “діалекти української мови – то теж українська мова” – абсурд. Де межа між діалектом української мови та діалектом румунської польської або угорської? Якою мовою вони, насправді, говорять? Абсолютно точно нас об’єднує не це.

Українці сьогодні з задоволенням покидають Батьківщину, нехтуючи таким “цінним надбанням” як генетичний код нації, вчать мови інших країн та поповнюють генетичний код інших націй, без вагань обмінюючи національні “культурні багатства” на економічні блага!

Саме це робиться і в нашій країні, тільки в зворотному напрямку – невелика група людей свідомо, і решта недолугих “мовних евангелистів” несвідомо, в примусовий обмін на унікальну “історичну спадщину” та силоміць нав’язуючи думку о важливості “генетичного коду нації”, позбавляє нас природних багатств та економічних благ. Вони не об’єднують – вони розділяють націю. “Розділяй і володарюй” – ніхто не відміняв!

Два простих приклади:

  • Фразу “візьми мої гроші”, сказану будь-якою мовою, зрозуміють усі.
  • На війні ніхто не нарікає на мову, якою ти спілкуєшся.

Обидва приклади – це про безпеку, виживання, добробут і суспільний інтерес. І мови, як “особливої цінності”, немає в пріоритетних інструментах їх досягнення.

Любов до своєї мови виховується тільки через повагу до держави, яка дбає про своїх громадян та захищає їх інтереси! А тих, хто ставить мову “понад усе” – женіть як провокаторів, що сіють чвар і розбрат.

Блискуча розмова на цю тему:

Мова – це засіб комунікації, як і гроші – засіб обміну. Проблеми починаються тоді, коли виникають спроби утилітарним речам надати сакральні властивості. “Душа народу”, “генетичний код нації” і таке інше..

Я вільно спілкуюсь 3-ма мовами, використовуючи їх лише з метою кращого порозуміння зі співрозмовником, а не для того, щоб комусь сподобатись. Вважаю це ліцемірством. Я народився в південно-східному регіоні України, зростав і виховивася в російськомовному середовищі. Просто так склалося. Тому спілкуватися та думати мені зручніше російською.  Дописи завжди пишу так, як мені зручніше. Але чи це робить мене “недо-українцем”? Я ношу свій вклад в розвиток країни, сплачую податки, займаюсь волонтерською та громадською роботою, виховую дітей. Роблю набагато більше для країни, чем деякі громадяни, що вважають себе україномовними. Чому хтось вважає, що має право вказувати мені якою мовою говорити? В яку церкву ходити?

Псевдопатріоти руйнують державу і сіють розбрат вигаданим ‘Армовіром’, який ніколи не був характерний для України. Тисячі років тому ще Біблії  написали про цю небезпеку – ‘Дом, разделившийся сам в себе не устоит’.

Не думаю, що використання будь-якої мови робить людину хорошою або поганою. І як правильно зауважують – вивчайте Конституцію, яку ще ніхто не відміняв…

Нас об’єднує не мова. Нас об’єднує дещо інше – наша земля, наш суспільний договір і наш економічний інтерес.

Вячеслав Горобець

 

3 КОММЕНТАРИИ

  1. Воюєте далі з українською мовою? Вам не подобається що в Україні державною мовою являється українська? Ви її не знаєте? Ви її\ не бажаєте знати?
    А яка мова в Україні повинна бути держаною? Російська? Англійська? Двомовність? А як Ви собі уявляєте двомовність? Все дублювати двома мовами – гігантські витрати і незручності. Територіальна двомовність – розкол України за мовною ознакою.
    Мова не генетичний код нації? Але точно мова – засіб ідеологічного і політичного впливу на населення. Тобто російськомовне населення находиться в полі ідеологічного впливу Російської федерації, яка знаходиться в стані війни з Україною. Тобто Ви стали на сторону ворога України.
    Ганьба Вам!

  2. Розділяй і володарюй – це якраз Ваша позиція. Одна мова об’єднує. Багато мов – розділяє. Крим так легко втратили – бо побоялися його українізувати.

Добавить комментарий