Куди зникають листя? Експеримент тривалістю в рік

0
1042

Блогер протягом року знімав власне подвір’я, щоб довести, що прибирання листя – це шкідлива та безглузда звичка: “Я жодного листя під горіхом не прибрав! Навесні воно зникло і проросла трава. Не згрібайте і не спалюйте листя – це домівка для комах, відновлення гумусу і здоров’я навколишнього середовища.
Ми тільки берем від землі, нічого не віддаєм. Залиште їй хоч листя восени…”

Вячеслав Горобець:

“Багато хто знає що я вже 15 років борюся з підпалами, пожежами і головне – такою по ширеною шкідливою звичкою, як збирання і спалювання листя та залишки рослинності з городу восени.

Я розповсюджую листівки, друкую буклети, розміщую білборди, і навіть складав протоколи, коли був громадським інспектором. І звичайно поширюю інформацію соцмережами.
Ви не уявляєте який це викликає спротив! Навіть гірший ніж підвищення тарифів на газ! Таке враження що люди готові з піною у рта відстоювати свої священне право щось спалити. За 10 років я зібрав усі аргументи, їх не багато і вони однакові:
– Робимо як діди робили
– Воно ніколи не перегниє
– А там Шкідники
– А Займіться краще заводами олігархів
– А дим від опалення дровами вам не заважає?

Я втомився спростовувати всі ці поширені міфи: від спалення дров майже немає диму, діди не завжди робили добре, ніхто картоплю в листях не пече, бадилля і листя перегниває, якщо його просто залишити або розкласти його на городі. Немає там шкідників – там зимують божі коровки, які навпаки допомагають з шкідниками боротись.

Мене дивують люди, які прожили все життя в селі і нічого не знають про природу, про компост. Природа справлялась без нас мільйони років, а тепер ми вважаємо що їй треба допомагати – то вбивати шкідливих тварин, то спалювати шкідливе листя – просто залиште її у спокої!

Що стосується відео, я вже багато років провожу такі експерименти. І раніше робив та показував фото що відбувається з листям –ДО і ПІСЛЯ. Але ніщо так не вражає, як таймлепс тривалістю в рік. До речі, експеримент проводився з листям горіха, відносно якого теж існує міф, що воно занадто токсичне.”

Інші статті на цю тему

#ITхата

Добавить комментарий