Замість пошуку отрути на полях – перевірки заповідника

0
528

“Держава на захисті довкілля.” Яскравий приклад злочинців при владі та переваги шкурного інтересу над суспільним!

Працівниками заповідника підготували для робочої групи Херсонської ОДА схему розльоту журавлів в радіусі до 40 км за межами заповідника. В сектор обстеження і перевірок застосування таких препаратів потрапило 50 агропідприємств. І тут розпочалася протидія. Оскільки наразі для позапланових перевірок контролюючим органам потрібно назвати особливі підстави і отримати дозвіл з центрального органу виконавчої влади, відповідь на питання щодо того, хто ж, все таки, порозкидав зерно, затрималося на десяток днів.

Щоб завадити організованим перевіркам господарств з Києва у терміновому порядку до Херсону прибув перший заступник Держпродспоживслужби Седик В.М., який на черговому засіданні робочої групи при Херсонської ОДА наголосив, що препарати групи Бродифакум дозволені в Україні, і ще невідомо, від чого загинули журавлі. Тому, за думкою держслужбовця, до моменту лабораторного підтвердження діагнозу і причин заги белі журавлів, перевірки господарств проводити недоцільно. Це дало аграріям можливість і надалі розкидати зерно оброблене такими препаратами як “Бродівіт”, “Номайс” (діюча речовина бродіфакум) і безпосередньо Бродіфакумом.

З 23 березня і до цього часу, після хвилі похолодання і розставання невеличкого снігу, відновився падіж птахів, які прилітали до біосферного заповідника “Асканія-Нова”. Працівники заповідника зібрали більше 2000 птахів, серед яких багато – зникаючі види. В тому числі гинуть і рідкісні хижі птахи (орлан-білохвіст, канюк степовий, лунь польовий і інші), що харчувались отруєними птахами інших видів, або загиблими ві отрути гризунами. Поліція відкрила ще одну кримінальну справу. Попри те, що причина знаходиться на полях, правоохоронці стали брати проби води, кормів, зерна і інших продуктів, з яких на кормокухні готуються мішанки для тварин зоопарку у заповіднику! Але загибелі саме вольєрних птахів зовсім не було. Тож правоохоронці марно витрачали час, або свідомо затягували справу. Замість шукати місце розкидання отрути – перевіряти вирішили сам заповідник, працівники якого звернулись з заявою про загибель птахів!

До Херсону вдруге приїхав Седик В.М. і заявив на робочій групі, що аграрії діють в межах правового поля, препарати групи бродифакум дозволені до використання в Україні. Тиску аграріїв в області злякались і в рішенні надзвичайної комісії записали не заборонити використання препаратів групи бродифакум на три тижні, а рекомендувати. Звісно що аграрії чхали на цю рекомендацію і візит київського чиновника виконав свою смертоносну роль.

Добавить комментарий