«Ця Програма підготовлена в рік, у який уперше в країні пройшли масштабні пилові бурі в усіх регіонах, уперше стався справжній торнадо, найбільші в історії лісові пожежі та найбільша в історії посуха. Усі ці безпрецедентні події мали б стати причиною змін до Програми дій Уряду. Адже більших кліматичних викликів Україна не мала. Але ці події, ці тенденції та загрози залишися поза увагою розробників урядової програми», – сказав GreenPost співзасновник Української природоохоронної групи Олексій Василюк.
Експерти УПГ відмічають, що у той час, коли весь цивілізований світ рухається в бік збереження довкілля та боротьби зі змінами клімату, наш уряд продовжує жити парадигмою посилення експлуатації природних ресурсів.
Нова програма уряду не дозволить зберегти цю красу.
Екологісти не лише здивовані, а й обурені тим, що у Програмі уряду не відображено як ключові моменти Стратегії охорони біорізноманіття, над якою зараз працює ЄС, так і вже ухвалені Верховною радою документи з охорони живої природи.
ЄС приймає стратегію біорізноманіття, у якій є вимога терміново перетворити 10% полів на різноманітні природні ландшафти та почати роботу над консервацією земель, виконання ж програми нашого уряду призведе до знищення залишків природних територій.
На практиці це означатиме повторення помилки 1990-х років, коли землі передавалися у приватні руки без накладання зобов’язань з охорони та раціонального використання ґрунтів, без резервування усіх цінних для збереження природи та природного балансу територій, без врахування потреб держави і суспільства у покращенні клімату та збільшенні площ природних та наближених до природних територій.