НАРОДНІ ОБРАНЦІ ХОЧУТЬ СПИСАТИ ГАЗОВІ БОРГИ НА ДЕСЯТКИ МІЛЬЯРДІВ ГРИВЕНЬ

0
845

Один раз це вже провернули, при Януковичі, і схоже – сподобалось. Чому б не повторити?

Як це працює. Облгази отримують газ від НАК Нафтогаз та перепродають його кінцевим споживачам. Але перераховують отримані за газ кошти в офшорні юрисдикції за місцем реєстрації компанії або акціонерів, тобто за кордон, “забуваючи” при цьому розрахуватися з державою, тобто – з НАФТОГАЗом. Вони роками накопичують заборгованість, тероризуючи населення, комунальні підприємства, малий і середній бізнес, вичавлюючи кожну копійку і навіть більше – через незаконні нарахування, необгрунтовані відключення та штучно нав’язані послуги. А потім – бум – “а давайте забудемо всі борги і почнемо з чистого листа”.

При тому що споживачам ніхто нічого вибачати не планує! Вони вибачать свої борги перед Нафтогазом та один перед одним. А ви всі залишитесь їм винні, по-життєво. Ось що з цього приводу пише представник НАФТОГАЗУ:
Якщо недобросовісним контрагентам списати борги, то де взяти мотивацію добросовісним споживачам? Народні обранці пропонують забути про борги газзбутів на 23,3 млрд грн. Майже 70% цих компаній належать одному відомому олігарху [Фірташа, – Finbalance].

Борг облгазів перед Оператором газотранспортної системи за негативні небаланси складає 1,028 млрд грн (99% боргу за негативні небаланси всіх учасників ринку) та Укртрансгазом – 34.8 млрд грн.

Про борги за «температурні коефіцієнти» та борги «заднім числом» за нормами споживання. Ми неодноразово говорили, що застосування незрозумілих коефіцієнтів приватними облгазами, підконтрольними тому самому відомому олігарху, є ненормальною практикою. Під нашим керівництвом лише один облгаз і він не дописує у платіжках якісь коефіцієнти.

Але зараз тривають суди, на яких оскаржується донарахування за температурними коефіцієнтами як незаконне.

Спробу провести списання боргів, коли Велика палата Верховного суду переглядає судові рішення у касаційному порядку, слід розглядати як спосіб нівелювати роль судової гілки влади. Боргів, нарахованих «заднім числом» за нормами споживання, які були визнані судами незаконними, у споживачів взагалі формально не існує. Бо це не їхня провина, що приймалися незаконні рішення. Тому власне і списувати немає чого.

За даними “Нафтогазу”, на 29.09.2020 сумарна прострочена заборгованість підприємств ТКЕ, ТЕЦ становила близько 44,1 млрд грн, регіональних газозбутових підприємств – 23,7 млрд грн, “Київтеплоенерго” – 3,2 млрд грн, промислових підприємств – 3,6 млрд грн. http://finbalance.com.ua/news/u-vr-proponuyut-spisati-hazovi-borhi-teplovikiv-na-desyatki-milyardiv-hriven

ЛУБНИГАЗ, ДНІПРОГАЗ та інші ВХОДЯТЬ В СПИСОК НАЙБІЛЬШИХ БОРЖНИКІВ ПЕРЕД НАФТОГАЗОМ

Всі абоненти цієї “шарашкиної конторки” коли-небудь отримували дзвінки ЛубниГазу “У ВАС БОРГ! НЕГАЙНО СПЛАТІТЬ!”. То ж чому б не запровадити такий самий підхід до самого ЛубниГазу і іншіх кіпрських, кітайських, британських облгазів – кожен співробітник з керівництва (і не тільки) ПОВИНЕН декілька разів на тиждень отримувати голосове повідомлення “У ВАШОГО ПІДПРИЄМСТВА БОРГ ПЕРЕД НАФТОГАЗОМ! НЕГАЙНО СПЛАТІТЬ!”. А у разі несплати – відрізати їм газопостачання! А що? Правила і закон повинні бути єдині для всіх. Чи не так? Ефективний приватний власник повинен дотримуватися принципа відповідальності і законів ринку. Не впорався? Банкротство, ліквідація. Керівництво – під суд і у в’язницю. Заносьте іншого.

А згідно зі здоровим глуздом, облгази, як розпорядники стратегічної інфраструктури ніколи не повинні були б приватизовані! Все це повинно керуватися одною державною компанією, яка володіє газом, трубою і інформацією про користувачів, встановлює тарифи у відповідності до собівартості та потреб економіки. Зараз це – чисельні годівнички конкретних зацікавлених осіб, які утримуються за рахунок ЗЕхмарних тарифів, газу що належить громадянам України, та їх же гаманців…

“Власність не може використовуватися на шкоду людині і суспільству” – Конституція України.

Офшорні облгази – це інструмент пограбунку і шантажу, загроза національній безпеці і засіб дестабілізації економіки. Облгази мають бути націоналізовані. А діяльність офшорних компаній в енергетичній сфері – ЗАБОРОНЕНА.

Добавить комментарий